Martin Novotný Bačetín
Michael Stodůlka Bačetín
Richard Štěpán Kounov

Závod požárnické všestrannosti – Houdkovice

Na podzim se konal závod požárnické všestrannosti, kde jsme byli jediným družstvem dorostenců a tak nebylo pochyb o našem vítězství.

“O pohár TRV Lucas Varity” 2006 – Jablonec nad Nisou

Dne 8. dubna 2006 jsme odjeli do Jablonce nad Nisou, kde se konal závod ve štafetách 4 x 100 metrů a běhu na 100 m překážek. Tento závod jsme považovali spíše za trénink a za první zkoušku po tak dlouhé zimě. S našimi časy jsme spokojeni nebyli a to pro nás byla výzva pro častější trénink.

Podorlická liga 2006

Začíná další sezóna a s ní i Podorlická liga. Zahajovací kolo tohoto seriálu soutěží se konalo 8. května 2006 v Houdkovicích. Naše družstvo bylo diskvalifikováno za nezapojený koš na savici. Základní kolo vyhrály Bříšťany s časem 23.31 s. a finále vyhrál Trnov – A s časem 23,21 s. .

Rájec

Další pokračování Podorlické ligy se koná v Rájci 20. května 2006. Požární útok se nám nepovedl a s časem 33,77 s. jsme obsadili 11. místo z celkových 17 družstev.

Dobré

V sobotu 3. června se konalo další kolo Podorlické ligy v požárním útoku v Dobrém. Celý den foukal silný protivítr a tak mělo skoro každé družstvo problémy s nástřiky. Naše družstvo zaběhlo čas 30,80 s. a skončilo na 10. místě. Pohár v základním kole vyhráli Pšánky s časem 24,45 s. a finále vyhráli také s časem 23 s. .

Opočno

Další kolo Podorlické ligy pořádali hasiči z Opočna. Běželo se na námětí po asfaltové komunikaci. Podařilo se nám zaběhnout požární útok za 27, 30 s. Základní kolo vyhráli Pšánky s časem 22,30 s. a finále vyhráli také oni s časem 22,74 s.

Pšánky

Další víkendový den v neděli se uskutečnilo pokračování Podorlické ligy v Pšánkách. Trať byla travnatá a běhalo se ze dvou základen. Běžela se Podorlická liga, do které se započítával čas z prvního pokusu a do soutěže O pohár starosty obce lepší čas z obou pokusů. V poháru jsme skončili časem 30,15 s. na 22. místě a v Podorlické lize stejným časem na 7. místě. Pohár starosty obce vyhráli Bašnice s časem 21,65 s. .

Trnov

Poslední kolo Podorlické ligy se konalo v Trnově. Naše družstvo zaběhlo požární útok za 26,24 s. a v základním kole jsme skončili na 7. , posledním  postupovém místě do finále. Ve finále jsme zaběhli náš osobní rekord 23,63 s. a skončili na 4. místě. Tento čas je pro nás další motivací pro tréninky a účast na dalších závodech. Celkově jsme skončili se 40 body na 14. místě a z toho jsme nebyli na 4 závodech.

Okrsková soutěž

Okrsková soutěž se pro rok 2006 konala 13. května 2006 v Ohnišově, kde se sešlo 14 družstev mužů a 4 družstva žen. Soutěž začínala štafetou 4 x 100 m, kterou jsme zaběhli za 70,4 s. a průběžně jsme se posunuli na 1. místo. Potom se běžel požární útok, který se nám moc nepovedl, ale i přesto jsme  časem 33,4 s. . obsadili konečné 1. místo.

Okresní kolo dorostu

Okresní kolo dorostu se konalo opět v Kvasinách, 14. května 2006. Na soutěži se sešla dvě družstva dorostenců a jedno družstvo dorostenek. Naší konkurencí byli dorostenci z Hlinného, ale projevila se jejich nezkušenost diky jejich nízkému věku, a tak jsme lehce zvítězili a zajistili si tak postup do Kajského kola, které se koná 10. června 2006 v Nové Pace. Tento závod jsme považovali spíše z trénink a za zkoušku, abychom se přesvědčili, jak jsme na tom po zimě.

Krajské kolo dorostu – Nová Paka

V sobotu 10. června 2006 jsme odjeli do Nové Paky, kde jsme chtěli vyhrát a vybojovat si tak postup na MČR, které se koná v Liberci. Začátek se nám vydařil, když jsme zaběhli nejrychlejší štefetu 4 x 100 m za 67,54 s. a součet pěti časů z běhů na 100 m překážek jsme měli také nejlepší součtem 102 s. .Už nám zbýval pouze požární útok, ve kterém jsme si také věřili, ale technika nás zklamala. Na rozdělovači nám praskla C spojka, a tak jsme provedli požární útok za 66, 47 s., ale celkové vítězství nám už nikdo nevzal. Obhájili jsme tak loňské vítězství a postoupili po druhé na MČR.

Okresní kolo dospělých – Voděrady

V neděli 18. června se uskutečnilo okresní kolo v požárním sportu dospělých ve Voděradech, kde jsme soutěžili v kategorii mužů. V součtu pěti časů z běhů na 100 m překážek jsme byli druzí o 2 sekundy za našimi muži a tak jsme chtěli ztrátu stáhnout ve štafetě 4 x 100 m. Štafetu jsme zaběhli o 1 sekundu rychleji než naši muži a stále jsme ztráceli 1 sekundu. Na konec se běžel požární útok, ve kterém nás muži předběhli skoro o 5 sekund, a tak jsme se umístili na konečném 2. místě.

Mistrovství České republiky dorostu – Liberec

Mistrovství se konalo ve dnech 28. června – 2. července 2006 na stadionu v Liberci. První den se běžela štafeta 4 x 100 m, ve které jsme obsadili 5. místo s časem 63,08 s. . V testu jsme udělali jednu chybu, a tak jsme byli v testu 11. Druhý den začal běhy na 100 m . Běhy se nám povedly podle očekávání a součtem pěti běhů jsme byli 6. s časem 97,51 s. . Poslední disciplínou byl požární útok, který jsme zaběhli za 31,07 s. a z této disciplíny jsme si odnesli 4. místo. Celkový součet bodů činil 26 a to stačilo na pouhé 7. místo.