Michael Stodůlka Bačetín
Richard Štěpán Kounov
Lukáš Vašíček Bačetín

Závod požárnické všestrannosti

9.10. 2004 odjíždíme do Valu, abychom zaběhli co nejrychleji Závod požární všestrannosti a do Okresního kola šli s náskokem jednoho bodu . Závod jsme měli rozběhnutý dobře, ale nějaký vandal nám převázal fáborky, a tak jsme se ocitli místo ve Valu v Bačetíně. Žádnému družstvu se body nedávali a do Okresního kola šla všechny družstva bez bodu .

Závod požárnické všestrannosti – Mezilesí

Po závodu ve Valu jsme si chtěli zlepšit náladu výhrou soutěže Požární všestrannosti v Mezilesí . Náskokem několika minut na další družstva jsme zvítězili a odvezli jsme si konečně pohár za 1.místo.

Trénujeme

V zimě jsme jezdili opět do tělocvičny do Olešnice, kde nás trénovali M.Dusílek a J. Klouček. Po roztání sněhu a zlepšeném počasí jsme konečně mohli začít trénovat venku. Nejvíce jsme se zaměřili na běh na 100m a na štafetu, abychom znovu neprohráli těsným rozdílem jako v Kvasinách .

Okrsková soutěž

7.května 2005 jsme se zúčastnili soutěže 14. a 15. okrsku v Bohdašíně, kde jsme si mohli vyzkoušet před Okresním kolem jak nám jdou štafeta a požární útok. Umístili jsme se na prvním místě s časem z požárního útoku 30,5 s a štafetou 66,4 s .

Podorlická liga

Houdkovice

8.května jsme se zúčastnili soutěže v Houdkovicích , která zahajovala Podorlickou ligu . Přes problémy s proti foukajícím větrem jsme se z 22 družstev umístili na 7 .místě s časem 33,68s . Základní kolo vyhráli Pšánky s časem 26,95s a ve finále skončili na prvním místě naši muži .

Ohnišov

14.května jsme měli poslední možnost před Okresním kolem vyzkoušet si požární útok v Ohnišově . Moc se nám nevyvedl, nástřiky nám kvůli opět silnému větru trvaly dlouho, a tak jsme zaběhli útok za 41,41s a obsadili tak 14. místo z 21 družstev mužů. První byli v základním kole naši muži z Bystrého s časem 27,67s a ve finále obsadili také první místo .

Rájec

V sobotu 21.5.2005 se uskutečnila další soutěž Podorlické ligy, která se konala v Rájci. Za pěkného počasí jsme zaběhli požární útok za 29,87s a to nám dalo na 5. místo a poprvé jsme postoupili do finále. Ve finále neběželi naši muži, a tak jsme skončili s časem 30,93s na 4. místě .

Dobré

4.června opět v sobotu se konala další soutěž Podorlické ligy v Dobrém. Počasí nám moc nepřálo, ale i přes to jsme zaběhli požární útok za 29, 52s na 10. místě. V základním kole skončili první muži z Bystrého s časem 23,96s .

Trnov

V neděli 12.6. se konala v Trnově Extraliga České republiky, při které se konala i Podorlická liga na sklopné terče, které se u mnoha družstev staly velkým problémem. S časem 21.94 s. jsme obsadili v Podorlické lize 10. místo. První byl domácí Trnov – A s časem 18.85 s. .

Častolovice

Dalším místem konání Podorlické ligy se staly Častolovice, v sobotu 18.6. . Požární útok se nám moc nepovedl a s časem 32.51 s. jsme obsadili až 15. místo. V základním kole se stali vítězi opět naši muži s časem 23.08 s.  s ve finále družstvo mužů z Trnova s časem 25.30 s. .

Opočno

Poslední závod Podorlické ligy se běžel v Opočně. My jsme se ale nemohli zúčastnit, a tak jsme v Podorlické lize obsadili celkové 14. místo. Celkovým vítězem se opět stali naši muži.

Okresní kolo

V neděli 15. května se uskutečnilo Okresní kolo dorostenců v Kvasinách. Sešla se dvě družstva dorostenců a dvě družstva dorostenek. Naším soupeřem se opět staly Houdkovice. První jsme psali testy z požární ochrany, které jsme my i Houdkovice napsali bez chyb. Druhou disciplinou byli jednotlivci. Houdkovicím jsme v součtu časů utekli o 3 sekundy a tak jsme přešli k další disciplíně – štafetě 4 x 100 m. Štafetu jsme opět jako na minulém okresním kole prohráli o jednu desetinu, a proto o vítězi rozhodoval požární útok. Požární útok se nám vydařil a jasně jsme v něm Houdkovice porazili. Oslavili jsme postup do krajského kola a začali znovu trénovat. K našemu tréninku jsme museli přidat domeček, který se poběží ve štafetě 4 x 100 m. Domeček nás naučili naši muži, kteří s ním mají zkušenost z mistrovství České republiky. Poslední dva týdny před Krajským kolem, které se koná 11. června 2005 v Novém Městě nad Metují chodíme na tréninky čtyřikrát někdy i pětkrát týdně. Chceme se totiž umístit na co nejlepším místě.

Krajské kolo

V sobotu 11.6. 2005 se konalo Krajské kolo dorostu v Novém Městě nad Metují. Jako první disciplínou byl běh na 100 m překážek. Po doběhu 100 m překážek jsme byli průběžně druzí za Hajnicemi asi o dvě sekundy. Jakou druhá disciplína byl test z požární ochrany, který jsme s Hajnicemi napsali jako jediní bez chyb a tak jsme pořád ztráceli na vedoucí Hajnice 1 bod. Potom přišla štafeta 4 x 100 m, kterou jsme opět o dvě sekundy prohráli s vedoucími Hajnicemi. Po štafetě jsme ztráceli dva body, ale pořád jsme to nevzdávali. Požární útoky se po třech pokusech opakovali, protože na terčích nastala závada. Požární útok jsme zaběhli za 33.1 sekundy a Hajnice za 49.5 sekundy. V požárním útoku jsme tak obsadili první místo a Hajnice až třetí a body byly vyrovnány. Zvítězili jsme díky lepšímu požárnímu útoku a poprvé postoupili na Mistrovství České republiky do Plzně. Po Krajském kole stále trénujeme a sbíráme zkušenosti z jiných pohárových soutěžích, abychom se co nejlépe umístili na Mistrovství České republiky.

Okresní kolo dospělých

Dvacátého pátého června se uskutečnilo Okresní kolo v požárním sportu dospělých v Kvasinách. Po celkovém součtu časů ze tří disciplín jsme obsadili 2. místo za našimi muži.

Podorlická stovka

Naší poslední zkouškou běhu na 100m překážek před Mistrovstvím ČR byla Podorlická stovka, která se konala 5.7. v Kvasinách. Změřili jsme naše síly s jinými jednotlivci ze ČR a připravili jsme se na Mistrovství ČR dorostu.

Mistrovství České republiky dorostu 2005 – Plzeň

Devátého července odjíždíme do Plzně, kde se uskuteční Mistrovství České republiky dorostu. V jednotlivých disciplínách při nás štěstí moc nestálo. Po nezdařené štafetě 4 x 100 m a neplatném pokusu z požárního útoku se nám povedly pouze jednotlivci a testy. To nám ale nepomohlo a umístili jsme se na celkovém 13. místě. Byla to pro nás další zkušenost a možnost soutěžit s těmi nejlepšími z celé České republiky.