Ročník 2012 – 2013

Jméno Bydliště
Leona Dyntarová Janov
Vojtěch Hejzlar Janov
Karolína Marešová Bystré
Jakub Mencl Bystré
Michal Moravec Dobřany
Kristýna Smolová Dobruška
Anna Sozanská Bystré
Matěj Syrovátko Bačetín
Matěj Tláskal Bystré
Jan Lelek Janov
Patrik Chaloupka Janov
Ondřej Toušek Bystré
Eliška Toušková Bystré
Tomáš Dyntar Janov
Vojtěch Moravec Dobřany
Josef Chaloupka Janov
Jakub Uždil Janov

Branný závod – Bystré

Letošní branný závod se konal na naší půdě, to znamená v našem Bystrém na koupališti. Vedlo se nám celkem dobře a obsadili jsme 3. místo.

Branný závod v Mezilesí

Dvě hlídky mladších dětí soutěžily v Mezilesí. Závod byl dost těžký. První hlídka obsadila 11. místo, druhá byla 13.

Akce 72 hodin

Společně s družstvem starších dětí jsme v neděli 14. října 2012 odjeli do Sedloňova, kde jsme pro děti z dětského domova předvedli útok CTIF. Potom jsme si vzali jednotlivé děti a vysvětlili jim práci jednotlivých členů při útoku. Potom ve smíšených družstvech jsme provedli několikrát útok.

Výroční valná hromada

Jako každý rok jsme přednášeli na výroční valné hromadě.

Beseda

Dnes nás navštívil p. Dusílek Michal, vedoucí mládeže v Bystrém. Probral s námi chyby, kterých se dopouštíme při plnění disciplín na soutěžích. Na plátno nám promítal videa ze soutěží a my jsme tyto chyby hledali. Na další soutěži se jich snad vyvarujeme.

Havířov

Jeli jsme na zkušenou na soutěž do Havířova u Ostravy. Odjížděli jsme v pátek. Přespali jsme s vedoucími a družstvem starších dětí, ale i nejméně stovkou dalších dětí v tělocvičně v Havířově. To byl tedy zážitek. V sobotu ráno začala soutěž. Soutěžilo se v disciplíně uzlování, na kterou jsme se učili nový záchranný uzel. Další disciplína byla štafeta 4 x 50 m a dvojice. Obsadili jsme 22. místo.

Exkurze

Na dnešní den paní vedoucí domluvila návštěvu hasičské zbrojnice v Novém Městě nad Metují.

Uzlování v Provozi

Abychom zúročili nácviky uzlů, jeli jsme s družstvem starších dětí do Provozi na soutěž v uzlování. Zde se nám moc nedařilo a obsadili jsme 9. místo.

Odborky – strojník

Na dnešní den jsme si pozvali p. Martinka, aby nám pomohl splnit další bod z naší celoroční činnosti a to odbornost “Strojník”.

Požární ochrana očima dětí

Dnes jsme malovali obrázky na téma “Požární ochrana očima dětí”. Ty nejvydařenější obrázky se poslaly do soutěže.

Cikánské toulky

Vydali jsme se na “Cikánské toulky” do Ohnišova. Zvolili jsme cestu pohádkovým lesem – asi 5 km. Bylo zde velké množství zastávek, kde jsme plnili různé úkoly a za odměnu získali drobné sladkosti. Na cestu se vydalo 12 dětí.

Soutěž CTIF v Bystrém

Zúčastnili jsme se již druhého ročníku soutěže v disciplínách CTIF, která se konala zde u nás v Bystrém. I pře počáteční zimu se nám dařilo a obsadili jsme mezi mladšími dětmi 1. místo.

Čištění koupaliště

Nástup byl v 9 hodin ráno na koupališti v Bystrém. Dostali jsme do rukou kartáče na holi a drhli celý bazén. Také jsme se vystřídali v stříkání z proudnice. Celkem se zúčastnilo 12 dětí.

Sběr papíru

Od konce zimy jsme postupně sbírali starý papír a časopisy. Ukládali jsme jej na jednom místě a společně s družstvem starších dětí jsme se předháněli, kdo nasbírá více papíru. Starší členové sboru jej pak odvezli do sběrny. Výtěžek společně použijeme na výlet.

Bazén

Poprvé jsme navštívili bazén v Rychnově nad Kněžnou. Dětí bylo 10.

Květinový den

Dnešní datum připadl na “Český květinový den proti rakovině”. I my malí jsme se zapojili s našimi vedoucími. Vytvořili jsme 2 party a obešli jsme obec Dobřany, kde jsme prodávali zájemcům žluté kytičky.

Schůzky

Připravujeme se na další třídenku. Koná se v Pohoří. Scházíme se dvakrát v týdnu. Počasí nám moc nepřeje.