2007

Okrsková soutěž se konala 19. května v Dobřanech. Z našeho sboru se soutěže zúčastnila 4 družstva: družstvo dorostenců, družstvo mužů, družstvo žen a družstvo mužů nad 35 let. Po vyrovnaném boji obhájilo družstvo dorostenců své loňské vítězství před družstvem mužů. Družstvo mužů nad 35 let zvítězilo ve své kategorii a v požárním útoku zaznamenalo 7. místo. Družstvu žen se nedařilo a obsadilo 4. místo. Okresního kola v požárním sportu se zúčastnilo družstvo dorostenců a družstvo mužů. Družstvo mužů po suverénním výkonu zvítězilo. Družstvu dorostenců se nedařilo, přesto obsadilo celkové 2. místo. Obě dvě družstva si vybojovala postup do krajského kola. Krajské kolo se tentokrát konalo v Pardubicích. Družstvo mužů si po třetí vybojovalo postup na Mistrovství České republiky. Družstvo dorostenců v značně pozměněné sestavě obsadilo poslední 6. místo. V polovině měsíce září se družstvo mužů zúčastnilo MČR v Plzni. Částečně oslabené družstvo vybojovalo v tuhé konkurenci celkové 8. místo a obhájilo tak loňský výsledek. Po celý rok se družstvo mužů zúčastňovalo dalšího ročníku Podorlické ligy v požárním útoku. Díky neúspěchu na některých soutěžích obsadilo celkové 3. místo. V závěru sezóny se družstvo zúčastnilo soutěže v Širokém Dole.

Do podzimní části hry Plamen jsme zapojili 1 soutěžní družstvo, které obsadilo 13. místo. Během zimní přípravy se počet Mladých hasičů rozrostl na tolik, že bylo možné do okresního kola v Přepychách zapojit dvě soutěžní družstva starších. Družstvo A podávalo vyrovnané výkony a obsadilo celkové 8. místo. Družstvo B se po celou soutěž potýkalo s problémy a chybami. To společně s vysokou bodovou ztrátou ze ZPV v Černíkovicích znamenalo celkové 21. místo. V závěru měsíce července se družstvo zúčastnilo dalších Her bez hranic v německém Grossbeerenu. Zde obsadilo 7. místo. Opět se nepodařilo sestavit nové družstvo mladších, což vytváří  problém zejména pro budoucnost.

Družstvo dorostenců vstoupilo do své další soutěžní sezóny účastí na okresním kole v Kvasinách. Zde zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo v polovině měsíce června ve Dvoře Králové nad Labem. Po výkonech ve štafetě, bězích na 100 m a bezchybném testu se zdálo vše jasné. Obrovské zaváhání v požárním útoku však posunulo družstvo na pokraj vyřazení. Vše se ale nakonec v dobré obrátilo a družstvo postoupilo na MČR. MČR se konalo ve Zlíně. Družstvo vstoupilo do soutěže trochu překvapivým 2. místem ve štafetě 4 x 100 m. Nezaváhalo tentokrát ani v testu a po prvním dnu se tak udrželo na medailových pozicích. V první disciplíně druhého dne, bězích na 100 m překážek  zaváhalo a obsadilo 7. místo. Po třech disciplínách se tak dělilo o 4. – 5. místo s minimální ztrátou na vedoucí družstva. V požárním útoku družstvo dokázalo nemožné. Nejlepším útokem soutěže přeskočilo všechny ostatní konkurenty a vybojovalo tak historický titul mistra České republiky v kategorii dorostenců. Rozšířilo tak počet titulů získaných naším sborem na 2. V zahajovacím závodě požárnické všestrannosti v Lukavicích obsadilo družstvo 1. místo. Společně s muži se družstvo zúčastnilo 2. ročníku soutěže v klasických disciplínách CTIF ve Dvoře Králové nad Labem. Zde obsadilo 5. místo. Kromě družstva dorostenců se do jarní části soutěže zapojily i dvě dorostenky jednotlivkyně. Petra Voborníková si vybojovala postup do krajského kola, kde obsadila 3. místo. Markéta Dyntarová se v okresním kole umístila na 3. místě. Do podzimní části jsme žádné jednotlivce ani jednotlivkyně nezapojili.

Celý rok byl ve znamení neshod mezi sborem a vedením naší obce. To neprojevilo téměř žádný zájem o činnost sboru a snažilo se omezit i objem finančních prostředků určených pro hasiče. Situaci zkomplikovalo i odstoupení velitele jednotky z funkce. Řešení těchto problémů je hlavním úkolem pro rok nadcházející.

Řady našeho sboru opustil bratr Jaromír Světlík.

Sbor v tomto roce čítal 104 členů.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.