Ročník 2001 – 2002

Jméno Bydliště Věk
Adam Hejzlar Bystré 10
Samuel Hezjlar Bystré 9
Jaromír Maisner Bystré 10
Jan Franc Bystré 9
Tomáš Povolný Bystré 8
Roman Květoň Sedloňov 8
Tomáš Kaválek Bystré 8
Jan Maisner Bystré 8
Michaela Čvrtečková Bystré 8
Marek Duška Bystré 8
Jarmila Hejzlarová Bystré 8
Jiří Maisner Bystré 7
Nikola Čtvrtečková Bystré 6
Markéta Hejzlarová Bystré 7

Branný závod

Od poloviny září se scházíme jednou v týdnu. Připravujeme se na branný závod. Opakujeme topografické značky, zdravovědu, uzle a grafické značky technických prostředků. Venku trénujeme běh v terénu podle označení, šplh na lanu jako opice a střílíme ze vzduchovky na cíl. Na branný závod, který se koná ve Vamberku odjíždíme brzy ráno, protože máme startovní číslo 2. Závodíme za slunného, ale chladného počasí. Ze 17 hlídek obsazujeme až 10. místo, protože jsme pokazili střílení a zdravovědu. Na ukončení podzimní sezóny opékáme společně se staršími dětmi kuřata. A plánujeme také co v zimě budeme dělat.

Co děláme v zimě

Připravujeme si kulturní pásma a vystupujeme 15. prosince na vánoční besídce pro veřejnost, 12. ledna při Výroční valné hromadě sboru a 23. března u Shromáždění představitelů okresu. Tělocvičíme v tělocvičně bývalé školy, závodíme s časem při uzlování, motání a zapojování hadic. Ve vyhřívaném bazénu na Deštném hrajeme vodní hry, potápíme se a soutěžíme o nejrychlejšího z nás v plavání. Na sněhu, kterého bylo letos hodně, sportujeme na saních a bobech. Hledáme se a určujeme stopy zvířat a ptáků ve sněhu. O jarních prázdninách – 6. února obdivujeme vánoční výzdobu a exotická zvířata na výletě do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Testy odbornosti se nám moc nevydařily. Novými kronikáři budou Míša Čtvrtečková a Marek Duška. Jako preventistu máme určeného Honzu France, Sama Hejzlara a Tomáše Kaválka. Po zimní přípravě se nejvíce těšíme na jarní sluníčko.

Jaro začíná

Scházíme se třikrát v týdnu. Na hřišti pilujeme požární útok, u hasičské zbrojnice trénujeme štafetový běh 4 x 60 m, útok s překážkami CTIF a vylepšujeme štafetu požárních dvojic. V aleji se učíme štafetový běh na 400 m s překážkami.

Sbíráme léčivé byliny. Připravili jsme také kulturní vystoupení při setkání důchodců 28. dubna, Na Cikánských toulkách jsme prošli “Pohádkovým lesem”. K pálení čarodějnic jsme si vzali i lampiony. První květnovou sobotu jedeme do Valu soutěžit v požárním útoku. Vyhráváme dortového medvěda za 3. místo.  Do okresního kola Plamen zbývá čas na dopilování všech pěti disciplín.

Hurá na prázdniny – společně v Polsku

V neděli 21. července v 16 hodin jsme odjeli z Bystrého do Lewina Klodzkého. Jelo nás sedm: Roman Květoň, Marek Duška, Jarmila Hejzlarová, Eva a Honza Francovi, Míša a Nikola Čtvrtečkovi. Jsme ubytováni ve škole ve třídě 2. G na nových válendách.

Pondělí

Byli jsme u rybníka, na procházce ve městě a hráli jsme na hřišti hry.

Úterý

Podívali jsme se na tržiště a vyrazili do lesa.

Středa

Hráli jsme společenské hry a opékali párky.

Čtvrtek

Připravujeme se na odjezd. Chytáme ryby, jedeme na velký výlet do Bludných skal. V Kudowě Zdroji jsme ještě navštívili lázeňský park.