2006

Do okrskové soutěže v Ohnišově jsme tentokrát nasadili 4 soutěžní družstva: družstvo mužů, družstvo mužů nad 35 let, družstvo dorostenců a družstvo žen. Družstvo dorostenců obhájilo přesvědčivě loňské vítězství před družstvem mužů. Družstvo mužů nad 35 let zvítězilo ve své kategorii a předvedlo 5. nejrychlejší útok celé soutěže. Družstvo žen obsadilo celkové 5. místo. Do okresního kola soutěže v požárním sportu ve Voděradech jsme zapojili soutěžní družstvo mužů a dorostenců. Po vyrovnaném boji v běžecké části soutěže zvítězilo lepším výkonem v požárním útoku družstvo mužů. Družstvo dorostenců obsadilo 2. místo. Krajského kola se vzhledem k souběhu dvou významných soutěží v jednom termínu zúčastnilo pouze družstvo mužů. Po neúspěchu v minulém roce družstvo v Hradci Králové zvítězilo a vybojovalo si tak znovu postup na MČR v požárním sportu. MČR se v tomto roce konalo v Litomyšli. Díky dobrému výkonu ve štafetě 4 x 100 m a zejména 3. nejlepšímu požárnímu útoku mistrovství obsadilo družstvo celkově slušné 8. místo. Po celý rok se družstvo mužů zúčastňovalo seriálu soutěží Podorlická liga, ve kterém obsadilo celkové 3. místo. Z organizačních důvodů se družstvo nezapojilo do tradiční soutěže v Českém Krumlově.

Do soutěží hry Plamen se zapojila 2 soutěžní družstva. Družstvo mladších obhájilo v okresním kole v Jílovicích vítězství z roku 2005 a družstvo starších zde po solidním výkonu obsadilo 4. místo. Do nového ročníku jsme vstoupili pouze s družstvem starších, které v zahajovacím závodě požárnické všestrannosti v Černíkovicích obsadilo 12. místo. Družstvo mladších nebylo pro nový ročník sestaveno a pokračovat bude až v dalším ročníku. Hry bez hranic se konaly v polském Lewině Klodském a naše družstvo zde obsadilo 5. místo.

Po vítězství v okrskové soutěži se družstvo dorostenců vydalo na okresní kolo celoroční činnosti dorostu do Kvasin. Zde po dobrém výkonu zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola v Nové Pace. Do této soutěže vstupoval kolektiv s touhou po vítězství, kterou proměnil v celkové vítězství a postup na MČR do Liberce. Do bojů na MČR vstoupil výborným 5. místem ve štafetě 4 x 100 m. . Zaváhání v testu znalostí však zhatilo všechny šance na medailové umístění. Díky dobrým výkonům ve druhém dnu soutěží dosáhlo družstvo celkového 7. místa. V letní části sezony se družstvo zúčastnilo několika soutěží v běhu na 100 m s překážkami. Do podzimní části nového ročníku se kromě družstva dorostenců zapojili i jednotlivci a jednotlivkyně. Družstvo dorostenců zvítězilo, jednotlivci obsadili 1., dvě 3. místa a 4. místo. Kromě výše uvedených soutěží se družstvo dorostenců zúčastnilo soutěží Podorlické ligy a celkově obsadilo 14. místo.  Družstvo nás také reprezentovalo na první soutěži v disciplínách CTIF ve Dvoře Králové, kde obsadilo 4. místo.

Nejvýznamnější akcí tohoto roku byly oslavy 120. výročí založení sboru. První den probíhal ve znamení ukázek moderní i historické techniky v prostorách sportovního areálu u koupaliště. Druhý den oslavy vyvrcholily svěcením nového praporu sboru. U příležitosti výročí byl vydán almanach, shrnující celou bohatou historii i současnost sboru. Zástupci sboru se zúčastnili okrskových porad, výročních valných hromad doma i v zahraničí. Sbor nadále usiloval o navázání další kontaktů se sbory v zahraničí. V podzimních volbách do obecního zastupitelstva získal sbor 4 zastupitele a ztratil tak v tomto zastupitelstvu většinu.

Michal Dusílek získal kvalifikaci Hasič III, členové družstva dorostenců prošli školením k získání této kvalifikace a zkoušky vykonají v roce 2007. Dva členové družstva dorostenců získali kvalifikaci vedoucího mládeže.

Celý rok byl ve znamení vášnivých debat, týkajících se zejména kvality práce a dalšího směřování sboru.