2008

Okrsková soutěž se konala 10. května ve Sněžném. Z našeho sboru se zúčastnilo družstva mužů A a B. Družstvo A obsadilo 2. místo a družstvo B (dorostenci) 3. místo. Okresního kola v Dobrušce se 8. června zúčastnila obě soutěžní družstva mužů.  Obě družstva obhájila svá loňská umístění a vybojovala si postup do krajského kola. Toto se konalo 21. června v Novém Městě nad Metují. Družstvo mužů A zde po vyrovnaném boji zvítězilo a vybojovalo si postup na MČR. Družstvo B obsadilo celkové 5. místo. V polovině měsíce září se družstvo mužů zúčastnilo Mistrovství České republiky v Přerově. Po vynikajícím výkonu, zejména v požárním útoku (1.místo), vybojovalo družstvo historicky nejlepší výsledek – 2. místo a tím i titul vícemistra České republiky. Oproti minulým letům se družstvo zúčastnilo pouze dvou závodů Podorlické ligy.  V závěru sezóny se družstvo zúčastnilo soutěže v Širokém Dole.

Do podzimní části ročníku jsme zapojili jedno družstvo starších, které obsadilo 6. místo v ZPV v Lukavici. Ondřej Matouš zde obsadil 4. místo ve vloženém závodě na 60 m s překážkami. Přes zimu družstvo opět zajíždělo do tělocvičny v Dobrušce. I přes vzrůstající počet členů jsme tentokrát nenasadili další soutěžní družstvo a věnovali se plně přípravě 1 soutěžního družstva. V období před okresním kolem se družstvo zúčastnilo 3 přípravných soutěží nad rámec hry Plamen. V Nízké Srbské obsadilo 3. místo, v Bohdašíně 4. místo a v Bílém Újezdě 1. místo. V okresním kole v Přepychách družstvo zúročilo svoji jarní přípravu a po zásluze vybojovalo 2. místo. V krajském kole v Kamenci a Poličce družstvo částečně doplatilo na nezkušenost a fyzickou nevyrovnanost. Celkové 7. místo tak bylo pro družstvo letošním maximem. V polovině měsíce července se družstvo zúčastnilo dalšího ročníku her bez hranic, v Bystrém na Slovensku. Zde obsadilo 3. místo. V zahajovacím závodě požárnické všestrannosti ve Slatině nad Zdobnicí družstvo obsadilo 1. místo a vrátilo se tak po několika letech na špičku našeho okresu. V posledním závodě roku – ZPV v Mezilesí pak družstvo obsadilo 8. místo. Po nějaké době se znovu podařilo sestavit družstvo mladších. To se zapojilo do podzimního ZPV ve Slatině nad Zdobnicí a obsadilo zde 6. místo.

Družstvo dorostenců vstoupilo do jarní části sezóny účastí v okrskové soutěži ve Sněžném. V okresním kole soutěže dorostu v Dobrušce zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Do tohoto kola vstupovalo v nepříliš dobré formě. Po běžeckých disciplínách a testu byl boj o přední příčky absolutně vyrovnaný a o všem rozhodovala poslední disciplína – požární útok. V něm největší konkurent z Velichovek zaváhal a posunul naše družstvo na MČR do Trutnova. Soutěž na domácí půdě zahájilo družstvo 2. místem ve štafetě a po úspěšném testu se posunulo dokonce na místo 1. . Dva neplatné pokusy v bězích na 100 m s překážkami odsunuly družstvo na průběžné 2. – 3. místo. Po dobrém útoku se družstvo na chvíli vrátilo zpět na příčku nejvyšší. Poslední dva soutěžní pokusy však družstvo posunuly na celkově vynikající 2. místo. Na podzim se družstvo z velké části obměnilo a do nového ročníku tak vstoupilo zcela nové družstvo. Toto družstvo pak obsadilo 1. místo v ZPV ve Slatině nad Zdobnicí.

Letošní rok byl ve znamení kvalifikací na mezinárodní hasičskou soutěž 2009 v Ostravě. V kategorii mladých hasičů obsadilo naše družstvo v Petrovicích celkové 3. místo. Družstvo mužů se pak zúčastnilo kvalifikačního Svatováclavského poháru ve Dvoře Králové nad Labem. V tuhé konkurenci obsadilo 8. místo a vybojovalo si tak právo účasti na soutěži v Ostravě. Bude tak reprezentovat nejen náš sbor, ale i všechny dobrovolné hasiče z České republiky.

V závěru roku se funkce velitele sboru ujal František Sozanský. Tím bude vyřešena jedna z tíživých situací ve sboru.

V srpnu jsme se rozloučili s dlouholetým členem a kronikářem našeho sboru bratrem Adolfem Kárníkem.

K 31. prosinci čítal počet našich členů 120.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.