2015

Okrsková soutěž v požárním sportu se konala 23. května v Bohdašíně. Do soutěže jsme zapojili soutěžní družstvo mužů, které zde obsadilo 2. místo. Okresního kola v PS, 6. června v Pohoří se zúčastnilo družstvo mužů. To v celé soutěži zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo 13. června v Lanškrouně a družstvo zde po boji obsadilo 2. místo. Kromě těchto soutěží se družstvo zapojilo do dalšího ročníku Podorlické ligy a obsadilo zde po dobrých výsledcích v začátku sezony 2. místo v celkovém hodnocení.

Do soutěží hry Plamen jsme zapojili 1 soutěžní družstvo mladších a 1 soutěžní družstvo starších. Družstvo mladších se zúčastnilo okresního kola hry Plamen v Přepychách, 29. – 31. května. Družstvo zde velmi dobře bojovalo a o vítězství v okresním kole jej připravil nepovedený požární útok. Družstvo tak obsadilo 2. místo. Družstvo starších se v přípravném období zapojilo do soutěží v Havířově (20. místo), Jablonci nad Nisou, Bělovsi (2. místo) a Nízké Srbské (2. místo). V okresním kole hry Plamen v Přepychách potvrdilo družstvo pozici nejlepšího družstva okresu a s náskokem 18 bodů si vybojovalo postup do bojů o republikové mistrovství. Krajské kolo se konalo ve dnech 20. – 21. června v Týništi nad Orlicí a na domácí půdě v Bystrém. Družstvo nastupovalo do soutěže s předsevzetím vybojovat před domácím publikem vítězství a tím i postup na mistrovství České republiky. Z Týniště přijíždělo domů s mírným, ale slibným náskokem na 1. místě. Ráno v Bystrém přidalo k náskoku další bod a o všem tak musel ve vyrovnané soutěži rozhodnout závěrečný závod požárnické všestrannosti. Zde se však od družstva štěstí odvrátilo a postup družstvu protekl mezi prsty. Druhé místo v krajském kole tak družstvo oplakalo, protože tentokrát bylo k vítězství opravdu blízko.

Obě soutěžní družstva se zapojila do zahajovacího Závodu požárnické všestrannosti ve Slatině nad Zdobnicí. Družstvo mladších obsadilo 8. a družstvo starších 2. místo. Dalšími společnými soutěžemi pak byly: Provozská uzlovka (mladší 5., starší 2. místo), pohár CTIF v Bystrém (mladší 2., starší 2. místo), pohár SDH v Houdkovicích (mladší 2., starší 1. místo), běh 60 m s překážkami v Kvasinách (mladší 5., starší 3. místo), pohár SDH v Jílovici (mladší 7., starší 1. místo), pohár hasičské mládeže v Opočně (mladší 6., starší 1. místo), Čánecký pohár v Čánce (mladší 3., starší 1. místo), pohár SDH v Ledcích (mladší 6., starší 2. místo),  hasičské klání v Křovicích (mladší 2., starší 1. místo). Družstvo starších se zúčastnilo ZPV v Lukavici (1. místo). V celkovém pořadí Ligy hasičské mládeže okresu Rychnov nad Kněžnou obsadilo družstvo mladších 4. místo a družstvo starších obhájilo vítězství z roku 2014. Mladí hasiči se i v tomto roce zapojili do sběru starého papíru, akce Ligy proti rakovině „Květinový den“ (5 530 Kč) a celostátní akce „Ukliďme Česko“

Družstvo dorostenců se v tomto roce nezapojilo do okresního kola celoroční činnosti dorostu. Na podzim roku bylo sestaveno nové družstvo dorostenců složené z bývalých členů družstva starších. Do nového soutěžního ročníku se zapojilo zahajovacím závodem požárnické všestrannosti ve Slatině nad Zdobnicí, kde obsadilo 2. místo. Ve stejném závodě v Mezilesí družstvo zvítězilo.

Členové a členky oslavili v tomto roce kulatá životní jubilea.

Řady bysterských hasičů v tomto roce opustili bratři Bohuslav Netík a Josef Povolný.

Sbor se zapojil do ankety “Dobráci roku 2015”.

V 31. prosinci bylo členem našeho sboru celkem 104 mužů, žen a dětí.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.