Ročník 2005 – 2006

OPRAV!!!Jméno

Bydliště

Věk

Nikola ČtvrtečkováBystré 10Klára Dušková Bystré9Jan DyntarJanov8Václav DyntarJanov10Jiří JakubskýOhnišov8Daniel JáraZákraví10Filip KratochvílBačetín10Ondřej MatoušZákraví10Mitchel ScheepersBystré10Filip SmolaBystré10

Radka Kopejtková Deštné 10
Šárka Ulmová Ohnišov 8

Schůzky

Začínáme další ročník hry Plamen, ročník 2005 – 2006. Branný závod je již 8.10.2005 v Houdkovicích. Máme tedy celkem málo času na nácvik “braňáku”. Kromě Radky jsme jej všichni běhali již vloni, takže budeme jen “pilovat” disciplínu.

Scházíme se dvakrát týdně a stále si opakujeme procvičování uzlů. značek, zdravovědy, střelby a dalších věcí. Podle počasí nacvičujeme venku nebo v tělocvičně.

Branný závod v Houdkovicích

Vyrážíme v 7 hodin autem 1203 a jedním “osobákem”, který sbírá “přespolní děti” a míříme do Houdkovic. Tentokrát to nemáme daleko a tak jsme během 20 minut na místě. Počasí nám přeje, bude pěkně, sluníčko již vykukuje. Jsme zvědavi na trať, měla by vést celkově po rovině. Musíme si půjčit jedno dítko od valského kolektivu, protože náhle onemocněl Dan a na závod s námi nejel. Klučina je celkem v pohodě. Největší obavy máme ze střelby. Ta nám zrovna moc nejde. Doběhli jsme na 4. místě. Jestli chceme na jaře dobře dopadnout, musíme hodně trénovat.

Výroční valná hromada v Bystrém

Dne 14. ledna se sešli členové bysterského sdružení hasičů na každoroční Výroční valné hromadě, která se uskutečnila v místním hostinci v Bystrém. Byli zde hasiči z Holandska, Německa, Polska, Slovenska, pozvaní hasiči z Bystrého u Poličky a další pozvaní hosté. My mladí hasiči jsme přednesli pásmo básniček a písniček. Myslíme si, že jsme se líbili. Za odměnu jsme dostali řízek s hranolky a čokoládu.

Schůzky

Je celkem krutá zima a tak nás p. Martinková a p. Francová začínají svolávat jednou za 14. dní, abychom si po delší odmlce zase zvykali na pravidelné schůzky a začali se připravovat na jarní kolo soutěže Plamen, které se bude konat 26. – 28.5.2006 v Jílovicích.

Na dnešní schůzce malujeme obrázky do soutěže “Požární ochrana očima dětí”. Schůzka je krátká a tak obrázky domalováváme na příští schůzce.

Jelikož je venku stále špatné počasí, musíme nacvičovat uzle a spojování hadic v tělocvičně. Moc nás to nebaví, radši bychom využili nářadí, které tady je a cvičili na něm. Když máme volnou chvilku, nechají nás naše “trenérky” vybláznit se při přeskakování kozy, kotoulech na žíněnkách a protahování těla na rybstolích. To nás ohromě baví.

Nacvičujeme útok s vodou. Jsme pozváni opět do Valu 29.4.2006 na již tradiční soutěž v požárním útoku. Je zima a tak si to zkoušíme jen několikrát, ale i tak jsme mokří jak myši. Naše vedoucí mají strach, abychom nenastydli. Přesto všechno nahlásí Mitchel hned další den, že má angínu. Nevíme, jak to s námi bude.

Požární útok ve Valu

Probudili jsme se do sychravého počasí, vypadá to, že bude každou chvíli pršet. Nemáme moc dobrou náladu. Mitchel je stále ve “stavu nemocných”, ale jeho maminka dovolila, aby s námi útok provedl, protože jiného “košaře” nemáme. Maminka ho na soutěž přivezla, a jelikož jsme si vylosovali startovní číslo 2 a byli brzo na řadě, tak jej ihned po útoku odvezla domů. Bylo nás celkem 6 družstev dětí a 7 družstev dospělých. Mezi dětmi bylo i družstvo z Polska. Útok se nám povedl a připsali jsme si opět 1. místo.

Schůzky

Stále se scházíme dvakrát týdně a trénujeme. Bohužel nám počasí letos vůbec nepřeje. Několik schůzek nám překazila trvalá zima a jindy hustý déšť. Jsme zvědaví, jak soutěž v Jílovicích zvládneme. Musíme do toho dát všechny naše schopnosti a dovednosti.

Přestože nám počasí nepřeje, rozhodly se naše vedoucí, že se sejdeme v sobotu, týden před soutěží na celý den a projdeme si společně všechny disciplíny. Mezi jednotlivými disciplínami nám dávaly dostatek volného času a tak jsme se celkem “vyblbli”. Měly pro nás přichystané vydatné občerstvení po celý den.

Dnes jsme měli poslední nácvik před vlastní soutěží. Paní vedoucí nám rozdaly také nové teplákové soupravy. Jsou nám dost velké, ale doufáme, že se po vyprání srazí.

Okresní kolo hry Plamen v Jílovicích

Na konci května proběhlo okresní kolo Plamen v Jílovicích. Na této třídence nám nepřálo počasí. Byla zima a každou chvíli pršelo. Družstvu se zde dařilo a ve své kategorii zvítězilo. Starší děti skončily 4. .

Hrátky v tělocvičně

Domluvili jsme se s našimi vedoucími, že se sejdeme v bysterské tělocvičně a společně si trochu užijeme, protože na třídence v Jílovicích jsme nemohli ani na diskotéku kvůli počasí. Spali jsme v tělocvičně ve spacácích na zemi. Chodili jsme na procházky, hráli venku fotbal a večer si zařídili diskotéku. Vařil nám pan Franc a paní Francová. Moc se nám tam všem líbilo. Chceme si vše zopakovat.

Hry bez hranic v Polsku

Na konci července jsme se zúčastnili v polském Lewině Klodském mezinárodní soutěže Hry bez hranic. Setkali jsme se s družstvy ze slovenského Bystrého, polského Lewina Klodského, německého Diedersdorfu a českého Valu. Dále zde byla družstva z dalších polských měst. Léto se tentokrát vydařilo, byla vedra. Našemu družstvu se moc nedařilo a skončilo na 5. místě. Polští organizátoři pro nás připravili veselé soutěže, ale i výlet. Moc se nám zde líbilo.

Oslava 130 let SDH v Opočně

Dne 19. srpna 2006 jsme byli pozvaní do Opočna na oslavy 130 let založení SDH. Mladší chlapci zde předvedli zásah s dorosteneckou pumpovací stříkačkou. Zúčastnili se Filip Smola, Jiří Jakubský, Jan a Václav Dyntarovi a Mitchel Scheepers. Dostali jsme zde oběd. Líbila se nám i výstava staré i moderní techniky.

Oslava 120 let SDH v Bystrém

Oslava 120 let založení našeho sboru se konala na zdejším koupališti. My mladí hasiči jsme předvedli práci s ruční pumpovací stříkačkou a dále ukázku požárního útoku s vodou. Byla zde ukázka staré techniky, kterou předvedli členové okolních sborů a hasiči z Bystrého.