Zdeněk Bíma Sedloňov11Marek Duška Bystré12Markéta DyntarováSněžné13Jan FrancBystré13Marek FrelichDobruška13Veronika MachováSněžné12Zdeněk SkácelSedloňov12Martin ŠtainerSněžné14Erik TylšDobruška12

Září 2005 Příprava na závod požárnické všestrannosti
Říjen 2005 Účast na závodu požárnické všestrannosti – Mezilesí
Prosinec 2005 Beseda o požárním sportu
Leden 2006 Kulturní program na Výroční valné hromadě sboru
Únor 2006 Beseda o požární technice
Březen 2006 Zkoušky odbornosti; Účast v soutěži „Požární ochrana očima dětí“
Duben – Květen 2006 Příprava na okresní kolo hry Plamen; Účast v turistickém pochodu „Cikánské toulky“
Červen 2006 Účast v Poháru hasičské mládeže – Opočno
Červenec 2006 Hry bez Hranic – Polsko

Připravujeme se na braňák

Stejně jako každý rok, i letos začíná naše soutěžní sezóna přípravou na závod požárnické všestrannosti, který se bude konat v Houdkovicích. Scházíme se pilně třikrát týdně a trénujeme střelbu ze vzduchovky, značky, uzle a nezapomínáme ani na běh. Ve všem se nám celkem daří, a proto doufáme, že se nám soutěž povede.

Závod požárnické všestrannosti – Houdkovice, 8. 10. 2005

V sobotu osmého října jsme vyrazili na závod požárnické všestrannosti do Houdkovic. Kvůli nemoci jsme do soutěže nasadili pouze jednu hlídku. Ta na trati udělala několik chyb, a proto jsme si z Houdkovic odvezli až deváté místo. Byli jsme tak trochu zklamaní, protože jsme si věřili na lepší umístění. Snad příště.

Závod požárnické všestrannosti – Mezilesí, 15.10.2005

Týden po závodu v Houdkovicích jsme již tradičně vyrazili na další branný závod do Mezilesí. Vedení našeho družstva se pro tentokrát ujali naši dorostenci. V závodě jsme udělali chybu ve zdravovědě, která nás stála cenné umístění. Celkově jsme obsadili 23. místo. Martin Štainer se ještě zúčastnil doplňkové soutěže jednotlivců v běhu na 60 m překážek.

Natíráme překážky

Dvacátého šestého října jsme se sešli u zbrojnice, kde nás čekal zvláštní pohled. Ležely tam totiž rozebrané překážky, po kterých na jeře běháme a u každé z nich byl připraven ocelový kartáč a hadr. Začala tak naše podzimní brigáda. Všechny železné části jsme důkladně obrousili od rzi a odmastili. Když vše zaschlo, začali jsme je natírat modrou barvou. Překážky jsme pak ještě doplnili o chybějící šrouby a tak máme vše na jaro znovu připraveno.

Sbírání papíru

V listopadu jsme společně s družstvem našich mladších pomáhali při sběru starého papíru. Svázaný papír od lidí jsme sváželi na kárkách a přívěsech k „Drutce“, kde jsme vše ukládali. Z výtěžku sběru si koupíme hry do naší klubovny, abychom měli v zimě co dělat.

Beseda o požárním sportu

Krátce před Vánoci jsme se sešli v naší klubovně. Na programu naší schůzky byla beseda o požárním sportu. Přišli mezi nás i dorostenci, kteří se v letošním roce zúčastnili mistrovství republiky v Plzni. Po krátkém seznámení s disciplínami sportu jsme shlédli videokazetu z Plzně a některá další videa.

Výroční valná hromada

Výroční valná hromada našeho sboru se konala v sobotu 14. ledna v místním hostinci. Celá valná hromada začala zamyšlením nad historií našeho sboru, který v letošním roce oslaví 120. výročí svého založení. Po zamyšlení následoval kulturní program v našem provedení. Po skončení programu jsme společně s ostatními vyslechli všechny zprávy a mohli společně zatleskat našim dorostencům, kteří v uplynulém roce vybojovali nejcennější výsledek. Naší valné hromady se zúčastnili i hosté z Polska, Slovenska, Holandska a Německa, kam snad na podzim společně vyrazíme.

Beseda o technice

Další přednáškou, kterou jsme vyplnili dlouhý čas zimy, byla přednáška o hasičské technice. Nejprve jsme si prohlédli fotografie nejčastěji používané požárnické techniky a potom jsme si řekli, kdy se jaká technika používá. Nakonec jsme se naučili poznávat i schematické značky této techniky a vše zakreslili na plakát v naší klubovně.

Zkoušky odbornosti

Po krátké přípravě jsme se dne 26. dubna sešli v naší klubovně, abychom složili další zkoušky odbornosti. Po některé z nás to byli již několikáté zkoušky, proto jsme se cítili jako mistři. Úvodní test nás však trochu překvapil a hodně potrápil. Po testu se konalo krátké přezkoušení. Všichni nakonec uspěli a získali tak další odznaky odbornosti.

Příprava na okres

Po roztátí věčného sněhu před naší zbrojnicí jsme se začali opět připravovat na okresní soutěž. Trénujeme všechny disciplíny, které nás na soutěži čekají. Bohužel se nám opět stává, že někteří nepřijdou a my tak nemůžeme dobře trénovat. Snad ale vše do soutěže doženeme.

Okresní kolo hry Plamen – Jílovice

Po odpoledních plných tréninků jsme v pátek 26. května vyrazili společně s družstvem mladších do Jílovic na okresní kolo. Za podmračeného počasí jsme postavili za pomoci našich dorostenců stany, abychom měli kde hlavu složit. Napjatě jsme očekávali zítřejší začátek disciplín. Ranní nástup se konal za sychravého počasí, což nám na náladě příliš nepřidalo. Celý závod jsme začínali pokusem v požárním útoku CTIF, kde jsme nasbírali spoustu trestných bodů a tak jsme moc spokojeni nebyli. Jako druhá disciplína byl pro nás připraven obávaný požární útok, který jsme před soutěží moc netrénovali. Ten se nám naopak podařil nad očekávání a s časem 32 s. jsme obsadili v útoku 4. místo. Se zlepšenou náladou jsme nastoupili na štafetu 4 x 60 metrů, kde jsme znovu obsadili 4. místo. I když se nám v druhém pokusu nepodařilo zlepšit požární útok CTIF, mohli jsme být s prvními výsledky celkem spokojeni. Za slunečného odpoledne se konaly závody jednotlivců, kterých se zúčastnili Martin, Marek a Markéta. Martina a Markéta zde získali bronzové medaile. Po soutěži jednotlivců nám odpoledne zpestřila průtrž mračen, při které jsme museli zachraňovat i náš skromný přístřešek. V nedělní části soutěže nás čekaly štafeta CTIF a dvojice. Ve dvojicích jsme si věřili, ale měli jsme trochu strach z rozbahněné trati. To nás svazovalo v běhu a tak bylo 5. místo v této disciplíně v celku dobrým umístěním. V poslední disciplíně CTIF jsme pak obsadili 7. místo a tím pro nás soutěžení skončilo. Než byly spočítány výsledky, šli jsme na oběd a balili naše věci. Pak už přišel okamžik pravdy. Po vyrovnaných výkonech jsme obsadili 4. místo, což by po našich problémech v tréninku celkem úspěch. S vyhranou džberovkou jsme radostně vyrazili domů.

Hry bez hranic – Polsko

Společně s družstvem mladších se někteří členové našeho družstva zúčastnili dalších Her bez hranic v polském Lewíně. Zde obsadili celkové 5. místo.