Ročník 2003 – 2004

OPRAV!!!Jméno

Bydliště

Věk

Markéta Hejzlarová Bystré9Jiří MaisnerBystré9Žaneta AntlováJanov9Filip SmolaBystré8Václav DyntarJanov8Nikola ČtvrtečkováBysté8Cheyenne ScheepersBystré7Jiří JakubskýOhnišov6Hana SmolováBystré6

Mitchel Scheepers Bystré 8
Ondřej Matouš Zákraví 8
Filip Kratochvíl Bačetín 8
Petr Hejzlar Bystré 6
Jan Dyntar Janov 6

Podzim

Od poloviny září se scházíme jednou týdně a připravujeme se na branný závod. Opakujeme grafické značky, uzle a zdravovědu. Venku pak trénujeme běh a šplhání po laně. Také jsme zkoušeli střelbu ze vzduchovky. Ale protože jsme se vzduchovkou pracovali poprvé, nikdo se netrefil do špalíčku. Na příští hasičák si to vylepšíme.

Závod požárnické všestrannosti

Branný závod se tentokrát konal v Rokytnici v Orlických horách. Ráno jsme se sešli u naší hasičárny v 8 hodin. Vylosovali jsme si číslo 8. Počasí nám přálo, byl krásný podzimní den. Start a cíl jsme úspěšně zvládli a umístili jsme se na krásném 4. místě. Po skončení soutěže jsme ještě jeli na prohlídku pevnosti Hanička, kde jsme vyšlapali 126 schodů. Tímto jsme ukončili branný závod, který se nám moc líbil a příjemně unavení jsme se vrátili domů.

Podzimní schůzky

Třicátého října jsme měli ukázku jak hasit s hasícími přístroji. Mohli jsme si to vyzkoušet s pěnovými přístroji. moc se nám to líbilo a už snad všichni víme jak smíme a nesmíme hasit. Dvacátého osmého listopadu jsme navštívili bazén v Deštném. Hráli jsme tam soutěže a nádherně jsme se vykoupali, těšíme se na další návštěvu.

Zima

Pátého ledna jsme se společně sešli se starším dorostem a vyprávěli ji o historii hasičského sboru v Bystrém. Dvanáctého ledna jsme připravovali kulturní pásmo na Výroční valnou hromadu. Naše vedoucí p. Šubrtová nám rozdala básničky, všechno jsme se naučili a těšili jsme se na vystoupení. Vystoupení se nám podařilo a za odměnu jsme měli malé občerstvení s posezením. Moc se nám to líbilo.

Zoo

Jeli jsme na výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Bylo to pro nás něco nového, protože jsme jeli do večerní zoologické zahrady. Bylo docela mrazivé počasí, ale přesto jsme viděli spoustu zvířat. Večer jsme se vrátili domů a měli spoustu zážitků.

Výlet Savienem

Na konci března jsme jeli na výlet s hasičským autem. Jeli jsme se podívat na vrtule na Nový Hrádek, ale měli jsme smůlu, netočila se tento den ani jedna vrtule. Prošli jsme se kolem bunkrů. Pak jsme si ukazovali, co všechno je v hasičském autě. Bylo to pro nás něco úplně nového protože jsme hasičským autem ještě nikdy nejeli. Potom jsme se vrátili domů.

Jaro

V březnu jsme malovali na soutěž “Požární ochrana očima dětí”. Nejlepší výkresy jsme poslali do Rychnova nad Kněžnou. Připravujeme se na okresní kolo Plamen. Trénujeme požární útok s vodou na hřišti. Jindy jsme šli trénovat štafetu CTIF do aleje. moc nám nešla, ale začíná být lepší. A je to ještě lepší, až na pár drobných chybiček. Společně opakujeme uzle na CTIF, moc nám to na začátku nešlo, ale později jsme se to naučili. Potom jsme šli na útok CTIF. A zase ty uzle! Štafetu 4 x 60 m běháme od bytovky, až na mluvení to jde. Ve dvojicích máme malé problémy s tm, že se střídají velitelé. Kronikářky jsou Nikola, Markéta, Žaneta. Všichni jsme si řekli, co má za úkol preventista. Hlavně musí znát tato čísla 150, 158,155. Soutěže ve Valu se zúčastnili naši kluci a obsadili 3. místo v útoku. Jako odměnu dostali dort a rozdělili se o něj s námi. Dále nacvičujeme na okresní kolo. Procvičujeme uzle, dvojice, štafetu, útok CTIF, útok s vodou. Scházíme se dvakrát i třikrát týdně.

Okresní kolo Plamen – Vamberk

Spali jsme ve stanech. Noc z pátku na sobotu byla velká zima, protože odpoledne v pátek pršelo. V sobotu bylo velké vedro a i v noci bylo pěkně. Soutěž se nám velmi povedla, hlavně útok s vodou, dvojice. Obsadili jsme celkově III. místo.