2010

Okrsková soutěž v požárním sportu se konala za chladného počasí 15. května v Deštném. Do soutěže jsme zapojili soutěžní družstvo mužů a soutěžní družstvo dorostenců. Družstvo mužů obsadilo 5. místo, družstvo dorostenců 3. místo. Soutěží v Deštném ukončilo stávající družstvo mužů svoji činnost. Okresního kola v PS, 5. června v Kvasinách se zúčastnilo družstvo dorostenců. V soutěži po dramatickém boji obsadilo 3. nepostupové místo. Kromě postupových soutěží se družstvo dorostenců zúčastnilo soutěží Podorlické ligy v Houdkovicích, Meziměstí a Trnově.

Do soutěží hry Plamen jsme zapojili 2 soutěžní družstva mladších a 1 soutěžní družstvo starších. Družstvo starších se zúčastnilo 2 přípravných soutěží – v Nízké Srbské a Bohdašíně. V Nízké Srbské obsadilo 11. místo a v Bohdašíně zvítězilo. Do okresního kola konaného ve dnech 21. – 23. května v Ještěticích vstupovalo družstvo z 1. místa po ZPV v Záměli. V soutěži družstvo podávalo kolísavé výkony, zejména v požárním útoku zůstalo daleko za očekáváním. Přesto si však družstvo vybojovalo celkové vítězství a tím i postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo ve dnech 12. – 13. června na stadionu v Nové Pace. Po celou dobu soutěže se družstvo potýkalo se zraněními. Prokázalo však velkou bojovnost a díky 2. místu v ZPV vybojovalo celkové 3. místo. Do nového ročníku hry Plamen vstoupilo zcela nově sestavené družstvo závodem požárnické všestrannosti, který se konal 2. října v Česticích. Zde družstvo obsadilo 11. místo. Posledním závodem v tomto roce byl pro družstvo starších ZPV v Mezilesí, kde obsadilo 18. místo. Kromě soutěží hry Plamen se družstvo zúčastnilo pohárové soutěže v Bílém Újezdě, kde obhájilo loňské vítězství. Družstva mladších se společně s družstvem starších zúčastnila okresního kola hry Plamen v Ještěticích. Zkušenější družstvo A obsadilo celkové 2. místo a družstvo B místo 13. . V zahajovacím ZPV v Česticích obsadilo družstvo A 8. místo a družstvo B 15. místo. Obě soutěžní družstva se pak zúčastnila pokračování Her bez hranic v Bystrém u Poličky.

Družstvo dorostenců se zapojilo do jarních soutěží v okrskové soutěži v Deštném. V okresním kole celoroční činnosti dorostu v Kvasinách zvítězilo a vybojovalo si postup do krajského kola. To se konalo 12. června na stadionu v Nové Pace. Přes zaváhání v požárním útoku si družstvo vybojovalo celkové vítězství a po roční přestávce i postup na MČR. Mistrovství České republiky se konalo ve dnech 10. – 11. července v Litomyšli. Po celou dobu soutěže družstvo podávalo výkony na hranici svých možností. Konkurence však tentokrát byla nad jeho síly. V celkovém hodnocení družstvo obsadilo 12. místo. Do podzimní části soutěží již vstoupilo nově sestavené družstvo dorostenců. To obsadilo 2. místo v zahajovacím ZPV v Česticích. Dorostenci jednotlivci se pak zapojili do ZPV v Mezilesí.

Rok 2010 byl rokem, kdy se konalo 1. MČR v klasických disciplínách CTIF. To proběhlo 25. září ve Dvoře Králové nad Labem. Soutěžní družstvo složené z velké části ze stávajícího družstva dorostenců vybojovalo v této soutěži 4. místo.

Členové sboru se zúčastnili výročních valných hromad v Lewině Klodzkém a Bystrém u Poličky. Řada členů oslavila v tomto roce kulatá životní jubilea. V průběhu roku byla provedena oprava sušáku hadic a reorganizace prostor hasičské zbrojnice.

Josef Dusílek byl oceněn titulem Zasloužilý hasič.

V 31. prosinci bylo členem našeho sboru celkem 123 mužů, žen a dětí.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.