2013

Okrsková soutěž v požárním sportu se konala 11. května v Deštném. Do soutěže jsme zapojili soutěžní družstvo mužů a soutěžní družstvo dorostenců. Družstvo mužů obsadilo 2. místo, družstvo dorostenců 9. místo.  Okresního kola v PS, 1. června v Malé Čermné se zúčastnilo družstvo mužů. V celkovém hodnocení zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo 22. června ve Svitavách a družstvo zde po vyrovnaném boji obsadilo 2. místo. Kromě těchto soutěží se družstvo zapojilo do dalšího ročníku Podorlické ligy a obsadilo zde 2. místo v celkovém hodnocení. Na programu soutěžního družstva mužů nechyběly ani soutěže v bězích na 100 m s překážkami.

Do soutěží hry Plamen jsme zapojili 1 soutěžní družstvo mladších a 1 soutěžní družstvo starších. Družstvo mladších se zúčastnilo okresního kola hry Plamen v Pohoří, 24. – 26. května. Družstvo zde obsadilo výborné 2. místo. Družstvo starších se v přípravném období zapojilo do soutěží v Nízké Srbské (3. místo) a Bohdašíně (14. místo). V okresním kole hry Plamen v Pohoří se družstvo od začátku ujalo vedení. Přes zaváhání ve štafetě 4 x 60 m družstvo suverénně zvítězilo a vybojovalo tak postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo ve dnech 15. – 16. června v Trutnově a Havlovicích. Zde se družstvu příliš nedařilo, což znamenalo 6. místo v celkovém hodnocení. Obě soutěžní družstva se zapojila do zahajovacího Závodu požárnické všestrannosti v Olešnici u Rychnova nad Kněžnou. Družstvo mladších obsadilo 4. a družstvo starších 5. místo. Dalšími společnými soutěžemi pak byly: Provozská uzlovka (mladší 9., starší 6. místo), pohár CTIF v Bystrém (mladší 1., starší 1. místo), běh 60 m s překážkami v Kvasinách (mladší 5., starší 6. místo), pohár hasičské mládeže v Opočně (mladší 4., starší 1. místo), Čánecký pohár v Čánce (mladší 3., starší 1. místo), hasičské klání v Křovicích (mladší 8., starší 3. místo), ZPV v Lukavici (mladší 4., starší 2. místo), běh 60 m s překážkami v Javornici (mladší 6., starší 7. místo). V celkovém pořadí nově vzniklé Ligy mládeže okresu Rychnov nad Kněžnou obsadilo družstvo mladších 3. místo a družstvo starších 2. místo. Činnost mladých hasičů byla rozšířena o sběr starého papíru, Květinový den a zapojení do projektu 72 hodin pro neziskový sektor v Mateřské škole v Bystrém.

Družstvo dorostenců se zapojilo do okresního kola celoroční činnosti dorostu v Malé Čermné. Po slabých výkonech obsadilo celkové 2. místo. Do nového soutěžního ročníku se zapojilo zahajovacím závodem požárnické všestrannosti v Olešnici u RK, kde zvítězilo. Stejného výsledku dosáhlo i 12. října 2013 v Mezilesí. Družstvo dorostenců se také zapojilo do soutěží v tradičních disciplínách CTIF. Na své první soutěži, MČR ve Dvoře Královém nad Labem obsadilo 4. místo.

Členové sboru se zúčastnili výročních valných hromad v Lewině Klodzkém, v Bystrém u Poličky a slovenském Bystrém. Členové a členky oslavili v tomto roce kulatá životní jubilea. Sbor usiloval o zahájení činnosti hasičské přípravky a obnovení tradice Her bez hranic.

Řady našeho sboru navždy opustil nejstarší člen sboru bratr Josef Langr.

V 31. prosinci bylo členem našeho sboru celkem 110 mužů, žen a dětí.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.