Soutěže v tradičních disciplinách CTIF

2014

Soutěžní rok 2014 začal pro družstvo 2. března 2014 1. ročníkem Hradecké haly v disciplínách CTIF. V konkurenci družstva profesionálních hasičů a družstva z Chlumce nad Cidlinou obsadilo družstvo 3. místo.

2013

Mistrovství České republiky v klasických disciplínách se tentokráte konalo 27. září 2013 ve Dvoře Králové nad Labem. Toto mistrovství bylo zároveň první soutěží nově sestaveného družstva CTIF. Přestože pokusy družstva nepatřily k nejrychlejším, družstvo na své první soutěži nezklamalo. V druhém pokusu požárního útoku se dopustilo pouze drobné chyby, která znamenala 5 trestných sekund. V celkovém hodnocení obsadilo družstvo 4. místo.

2012

V tomto roce se družstvo zúčastnilo pouze jedné soutěže. Tou byl pohár starosty SDH Vlčnov, který se konal 15. dubna 2012. V této soutěži družstvo obsadilo 8. místo. Poté se družstvo rozhodlo více se zaměřit na disciplíny požárního sportu a dále v nácviku disciplín CTIF nepokračovat.

2011

Mistrovství České republiky v klasických disciplínách CTIF pro rok 2011 se konalo dne 24. září 2011 ve Dvoře Králové nad Labem. Družstvo zde v celkovém pořadí obsadilo 5. místo.

2010

Historicky 1. oficiální Mistrovství České republiky v klasických disciplínách CTIF se konalo dne 25. září 2010 na stadionu ve Dvoře Králové nad Labem. Náš sbor vyslal do soutěže výrazně obměněné družstvo složené převážně ze členů soutěžního družstva dorostenců. V prvním pokusu požárního útoku se družstvo nevyvarovalo chyb a k základnímu času na úrovni 44 s. přidalo 25 záporných bodů. V prvním pokusu štafety pak dosáhlo času 67, 34 sekundy. Po prvním kole se tak družstvo zařadilo na průběžné 4. místo.

V druhém kole se družstvu dařilo výrazně jak v požárním útoku (49,37 včetně 5 trestných bodů), tak v běhu na 400 m s překážkami. Zde družstvo dosáhlo času 59 s. S celkovým součtem 391,76 b. z druhého kola obsadilo soutěžní družstvo celkové 4. místo.

Svatováclavský pohár

Svatováclavský pohár 2009 se konal v neděli 27. září 2009 ve Dvoře Králové nad Labem. Hned při odjezdu čekalo na družstvo nepříjemné překvapení. Michal, člen savicového oddílu nám jaksi zapomněl sdělit, že odjíždí do Německa a nebude tak na soutěži. Po příjezdu na místo se podařilo sehnat náhradu z jiného soutěžního družstva a tak družstvo mohlo v pozměněné sestavě nastoupit k soutěži. První pokus v požárním útoku se nám vůbec nevydařil a čas na úrovni 124 sekund byl i v této sestavě velmi slabý.Ve druhém pokusu se počet trestných bodů podařilo výrazně snížit, přesto 90 sekund bylo příliš mnoho. Spokojeni jsme naopak mohli být se štafetou, kdy jsme v obou pokusech atakovali naše doposud nejlepší časy. V celkovém hodnocení to však stačilo pouze na celkové 4. místo.

Velmi děkujeme všem, pro které byla tato soutěž soutěží poslední a nebudou již v nácviku disciplín CTIF pokračovat.