1990 – 1991

Členové kolektivu

Jméno Bydliště Věk
Jan Bartoš Bystré 16
Michal Dusílek Bystré 16
Šárka Dusílková Bystré 16
František Haufer Janov 16
Kamil Horák Bystré 15
Miroslav Linhart Bohdašín 16
Josef Mach Bystré 16
Alena Machová Bystré 18
Petra Netíková Bystré 15
Josef Ševc Bystré 15
Leoš Ševc Bystré 18
Luboš Vítek Bystré 15

Závod požárnické všestrannosti

Nově ustavený dorostenecký kolektiv se zúčastnil závodu požárnické všestrannosti konaném v Cháborách. Kolektiv zastoupený jednou hlídkou zastupovali F. Haufer, M. Linhart, M. Dusílek, J. Ševc, L. Vítek a náhradník J. Mach. Na start nastoupili v nových teplákových soupravách, které jim slušely. V závodě podaly dobrý výkon a při účasti šesti dorosteneckých kolektivů zvítězili. Výsledek je dobrým počinkem nově sestaveného kolektivu.

Valná hromada

Sestavení družstva dorostenců a jejich první dobré umístění v soutěžích bylo dobře hodnoceno na valné hromadě SDH v Bystrém, která se konala 30. prosince 1990.

Okrsková soutěž

Jarní přípravu na soutěže jsme zahájili v dubnu nácvikem na okrskovou soutěž konanou 25. 5. 1991 na hřišti v naší obci. Celý kolektiv se scházel pouze v sobotu a v neděli, neboť někteří členové jsou celý týden na internátech. Na hřišti jsme trénovali útok a běh na 100 m s překážkami.

Okrsková soutěž probíhala za nepříznivého počasí, ale i přesto se nám dařilo. V požárním útoku jsme obsadili 2. místo ze zúčastněných 10 družstev mužů a žen.

Pokusíme se i o dobrý výsledek v soutěži okresního kola dorosteneckých kolektivů.

Velká Čermná

Okresní kolo soutěže dorosteneckých kolektivů se konalo v Čermné nad Orlicí. Do soutěže se přihlásily 4 kolektivy chlapců a 3 kolektivy dívek. Soutěž probíhala na hřišti v Čermné. Podařilo se nám sestavit družstvo, i přesto, že dva kamarádi byli na chmelu. Soutěž byla vyrovnaná a nám se celkem dařilo v běhu na 100 m s překážkami a štafetě 4 x 100 m. Nevyšel nám požární útok. Celkově jsme měli stejný počet 8 bodů s Kvasinami. Lepším výsledkem v požárním útoku postoupilo družstvo z Kvasin. Druhé místo je pro náš začínající kolektiv dobrým umístěním a v dalším ročníku se pokusíme o lepší výsledek.