2008 – 2009

Jméno Bydliště
Jakub Čonka Val
Marek Duška Bystré
Marek Frelich Dobruška
Adam Novotný Val
Martin Štainer Sněžné
Jan Voborník Val
Jakub Zajíček Nové Město nad Metují

Závod požárnické všestrannosti – Slatina nad Zdobnicí

Dne 11. října jsme odjeli na zahajovací závod požárnické všestrannosti do Slatiny nad Zdobnicí. Během závodu jsme nasbírali pár trestných bodů, ale dohnali jsme to kvalitním během. Náš výkon stačil na první místo a tím na náskok do jarní části. Běželi jsme ve složení Adam Novotný, Martin Štainer, Jakub Čonka, Jan Voborník, Marek Frelich.

Zimní příprava v tělocvičně

V zimě a na začátku jara jsme každý páteční podvečer jezdili na tréninky do tělocvičny na dobrušské průmyslovce. Tréninky trvaly vždy od 16,30 do 18 hodin. Příprava se skládala z fyzické přípravy, trénování odrazů a výskoků. Také jsme se soustředili na dobré a rychlé starty. Na konci každého tréninku jsme trénovali napojení hadice na rozdělovač, které je velmi důležité u běhu 100 m překážek.

Jarní příprava v Bystrém

Po skončení přípravy v tělocvičně jsme začali trénovat venku v Bystrém. Domluvili jsme se na trénincích každé pondělí a čtvrtek. V pondělí jsme trénovali stovky a ve čtvrtek útoky. Poté, co jsme zjistili, že útoky nám moc nejdou, jsme je začali trénovat i v pondělí. Někteří z nás jezdili trénovat individuálně během týdne a někteří trénovali i doma. Každé tréninky začínali od 17 hodin a trvaly dle potřeby. U útoků třeba i 3 hodiny.

Okrsková soutěž Olešnice

Dne 16. května jsme se zúčastnili soutěže 14. a 15. okrsku, která se konala v Olešnici v Orlických horách. Soutěžilo se ve štafetě 4 x 100 m a požárním útoku. Po zdolání obou těchto disciplín jsme skončili na celkovém 3. místě. První byli muži ze sněžného, druzí muži z Dobřan a Bystré “A” skončilo na celkovém 4. místě se stejným součtem bodů jako my. Na výkonech všech družstev se hodně podílelo špatné deštivé počasí.

Okresní kolo dorostu

Okresní kolo dorostu a PS se konalo v Malé Čermné. Soutěž proběhla 7. června. Soutěžilo se v běhu 100m s překážkami, štěfetě 4 x 100 m, požárním útoku a testu. V kategorii dorostenců jsme ve všech disciplínách zvítězili a bylo z toho celkové 1. místo a postup do krajského kola. V kategorii mužů jsme obsadili 3., 2. a 6. místo, což v celkovém součtu stačilo ne 3. místo, těsně za družstvem sněžného. To postoupilo místo nás na krajské kolo v PS. Mezi muži zvítězilo Bystré “A”. Společně s námi postoupily do krajského kola dorostenky z Rybné.

Krajské kolo soutěže dorostu

V letošním roce se krajské kolo dorostu konalo na škvárovém okruhu v Solnici. Na této soutěži se nám moc nedařilo a skončili jsme ve všech disciplínách na 2. místě. Na našem družstvu se projevila velká nezkušenost nových členů. Věříme, že příští rok nasbíráme více zkušenosti a opět v kraji zvítězíme. Adam Novotný obsadil 2. místo v běhu na 100 m s překážkami. Naše družstvo starších dětí obsadilo 3. místo, což je krásný úspěch. Věříme, že v příštím roce pojede na MČR spolu s námi. Nyní se soustředíme na následující rok a první závod, kterým je závod požárnické všestrannosti.