2005

Do okrskové soutěže v Bohdašíně jsme postavili 3 soutěžní družstva: družstvo mužů, družstvo žen a družstvo dorostenců. Družstvo dorostenců v soutěži zvítězilo. Družstva mužů a žen obsadila 3. místa. Okresní kolo soutěže v požárním sportu se konalo v Kvasinách. Družstvo mužů zde zvítězilo a vybojovalo si postup do krajského kola. Družstvo dorostenců obsadilo 2. místo. V krajském kole obsadilo družstvo mužů po diskvalifikaci 11. místo. Po celý rok se družstvo mužů zúčastňovalo seriálu soutěží Podorlická liga, který celkově vyhrálo. Cenného úspěchu dosáhlo na soutěži v Českém Krumlově, kde obsadilo vynikající 3. místo.

Do soutěží mladých hasičů jsme opět zařadili dvě soutěžní družstva. Družstvo starších obsadilo v okresním kole v Ještěticích 6. místo a družstvo mladších zde vybojovalo vítězství. V zahajovacím závodě požárnické všestrannosti v Houdkovicích obsadilo družstvo starších 9. a družstvo mladších 6. místo. Hry bez hranic se tentokráte konaly na domácí půdě a naše družstvo zde obsadilo 8. místo.

Kolektiv dorostenců zvítězil v okresním kole soutěže dorostu v Kvasinách. Po tuhém boji vybojoval i vítězství v krajském kole v Novém Městě nad Metují a postoupil tak poprvé v historii sboru na mistrovství České republiky. Zde obsadil 13. místo. V dobrých výsledcích pokračoval i v podzimní části roku, kdy zvítězil v závodech požárnické všestrannosti v Houdkovicích a Mezilesí. V seriálu Podorlické ligy se družstvu dařilo se střídavými úspěchy a celkově zde obsadilo 14. místo.

V tomto roce sbor pořádal tradiční zábavy a soutěž Hry bez hranic. Zástupci sboru se zúčastnili Valných hromad partnerských organizací a pravidelných schůzí našeho okrsku. Na shromáždění delegátů Sboru dobrovolných hasičů okresu Rychnov nad Kněžnou v Albrechticích nad Orlicí byl náš člen Josef Netík znovu zvolen do funkce náměstka starosty OSH Rychnov nad Kněžnou. Další náš člen, Michal Dusílek, byl zvolen členem okresní odborné rady mládeže. Na III. Řádném sjezdu SH ČMS v Klatovech byl náš člen Josef Netík opět zvolen do funkce náměstka starosty SH ČMS a pověřen odpovědností za úsek represe a prevence. Michal Dusílek získal kvalifikaci Činovníka.

Sbor v tomto roce čítal 115 členů.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.