Ročník 1998 – 1999

Jméno Bydliště Věk
Franc Alexandr Sedloňov 11
Hájková Denisa Bačetín 11
Hencl Martin Ohnišov 13
Krpata Simon Bystré 10
Macková Martina Dobruška 11
Matějů Jiří Kounov 10
Matějů Tomáš Kounov 11
Novotný Václav Bačetín 11
Podhradský Martin Ohnišov 8
Podhradský Tomáš Ohnišov 10
Světlíková Adéla Bystré 11
Šritr Josef Kounov 11
Štěpán Jiří Ohnišov 11

Branný závod

 V sobotu 24. října 1998 jsme jeli na naši první soutěž – branný závod do Slatiny nad Zdobnicí. Vyjeli jsme brzo ráno přesto, že venku bylo nevlídné počasí. Asi za hodinu jsme dorazili na místo. Nejdříve jsme čekali na nástup, na kterém jsme se dozvěděli naše startovní číslo. Potom jsme měli rozcvičku a společné fotografování před startem. Po focení jsme odstartovali. Nejdříve hlídka A a za 5 minut hlídka B. Střílení ze vzduchovky nám činilo mnoho problémů a běhat po trávě bylo skoro nemožné. Hlídka B doběhla do cíle o něco dříve než hlídka A. Po doběhu do cíle jsme se převlékli do suchých věcích, šli se naobědvat a potom jsme čekali na vyhlášení výsledků. Celkem jsme obsadili 8. místo.

 Jedeme do bazénu

 Jednoho dne po dlouhém cvičení jsme jeli s naším vedoucím do Dobrušky do krytého bazénu. Bylo nás celkem 8. Pan vedoucí zaplatil vstupné a hurá do bazénu. Plavání jsme si všichni moc užili.

 Cvičíme uzle

 Tak jako každý pátek jsme se sešli v klubovně v Bystrém. Učili jsme se uzle: lodní, záchranný, plochou spojku, tesařský a úvaz na proudnici. Nejprve jsme si je zkoušeli na čas, a potom se uskutečnil turnaj v uzlování.

 Turnaj v uzlování

 Po dlouhém cvičení jsem měli turnaj v uzlování. Na prvním místě se umístil Vašek Novotný. O druhé a třetí místo se podělili Martina Macková a Simon Krpata. Čtvrté až šesté místo obsadili Denisa Hájková, Pepa Šritr a Aleš Franc. Každý dostal diplom a několik sladkostí.

 Trénujeme v tělocvičně

 V zimních měsících, kdy jsme nemohli cvičit venku, jsme jezdili do tělocvičny do Dobřan. V 16 hodin jsme se sešli u zastávek v našich vesnicích a pan Tomáš a pan Dusílek pro nás přijeli. Když jsme dorazili, nosili jsme příslušné věci do tělocvičny. V tělocvičně jsme trénovali dvojice a útok. Před koncem jsme vždy hráli vybíjenou a okolo 19. hodiny jsme se vraceli domů.

 Jarní brigáda na koupališti

 Před Velikonocemi 3. dubna jsme měli jarní brigádu na koupališti v Bystrém. Sraz jsme měli o půl deváté před zbrojnicí. Potom jsme se přemístili na koupaliště. Byly zde vykáceny stromy, aby se zde voda lépe ohřála. Snášeli jsme větve na kupy. Za odměnu jsme dostali párky, které jsme si opekli. Potom jsme se vrátili před zbrojnici, kde jsme ještě splachovali cestu. Potom jsme se rozešli domů.

Připravujeme se na jarní soutěže

 V zimě jsme jezdili do dobřanské tělocvičny, ale když se na jaře oteplilo, cvičili jsme venku. Scházeli jsme se dvakrát nebo třikrát týdně. Čtrnáct dní před soutěží jsme se scházeli každý den. Před hasičskou zbrojnicí jsme cvičili dvojice, štafetu a ostatní disciplíny, útok na hřišti. To už se ale soutěž rychle blížila a všichni jsme se na ni těšili.

 Okresní kolo v Černíkovicích

 V pátek 28. května jsme v 15 hodin vyjeli na okresní soutěž do Černíkovic. Když jsme dorazili, začali jsme stavět stan o potom jsme si opekli buřty. V sobotu jsme nastoupili na dvojice a poté na štafetu 4 x 60 m. Poté následoval útok, který se nám však příliš nepovedl. Po dokončení útoku jsme měli celé odpoledne volno. Počasí bylo krásné, ale večer se setmělo a přišla bouřka. V neděli jsme běhali CTIF a štafetu CTIF. Potom jsme se šli vykoupat do rybníka. Poté již přišlo očekávané slavnostní vyhlášení výsledků. Celkově jsme se umístili na 6. místě.

Přehled výsledků

Disciplína Výkon Umístění
Závod pož. všestrannosti 46, 10 min. 7
Požární útok 43, 18 s 6
Štafeta 4 x 60 m 58, 41 s 4
Dvojice 69, 90 s 6
Útok CTIF 123 s 6
Štafeta CTIF 94, 85 s 6
Celkem body   35

 Soutěž „ O putovní pohár SDH Opočno “

 Po okresní soutěži se konala soutěž v Opočně. Vyjeli jsme z Bystrého a postupně se stavovali pro ostatní členy družstva v okolních obcích. Soutěžili jsme ve dvou disciplínách. První byl útok, ve kterém jsme se umístili na 4. místě. Druhou disciplínou byla štafeta, ve které jsme byli na 3. místě. Celkově jsme skončili na 4. místě.

Putovní tábor v Polsku

 Ve dnech 19. – 22. srpna 1999 se uskutečnil zájezd do Polska, který byl odměnou za reprezentaci obce. Jelo nás 6 dětí a 4 dospělí. Byli jsme ubytováni v Golaczowě v ubytovně mládeže. Každý den jsme jezdili na výlety. V pátek jsme navštívili Medvědí jeskyně, ale kvůli vysokému vstupnému k prohlídce nedošlo. Jeli jsme k Okmuchovskému jezeru, kde jsme se vykoupali. V sobotu jsme navštívili Bludné skály a město Vambeřice. Večer jsme opékali kuřata a navštívil nás pan starosta města Lewin Klodski. V neděli jsme zabalili všechny věci a odjeli spokojeni domů.