Ročník 2010 – 2011

Jméno Bydliště Věk
Benedikt Bareš Bystré 7
Leona Dyntarová Janov 6
Vojtěch Hejzlar Janov 7     
Karolína Marešová Bystré 7     
Jakub Mencl Bystré 7     
Michal Moravec Dobřany 6
Sheepers Shelley Bystré 6     
Kevin Sivák Bačetín 9     
Kristýna Smolová Dobruška 5
Anna Sozanská Bystré 6     
Matěj Syrovátko Bačetín 8     
Matěj Tláskal Bystré 6

Schůzky

Je po prázdninách. Letos nás čeká velmi brzy, již 2.října 2010 závod požárnické všestrannosti v Česticích. Sešlo se nás jen 10 dětí. Paní vedoucí měly v plánu, že příští jaro seženou tolik dětí, aby mohla startovat dvě družstva. Proto každá hlídka poběží s jiným startovním číslem. Přišly mezi nás další posily, Matěj Tláskal a Benedikt Bareš z Bystrého.

Definitivně od nás odešly děti Netíkovi. Nebavilo je to. Škoda. Víme, že přemlouvat je nemá smysl.

Procvičujeme, procvičujeme, procvičujeme.

Střelba – většinou “pánu Bohu do oken” – no hrůza.

Napětí vrcholí. Obstojíme nebo ne? Všichni víme, že na vítězství to není, ale co kdyby nám štěstíčko trochu přálo.

Branný závod Čestice – 2.10.2010

Počasí – nádhera. Tréma – strašná. Našim vedoucím již  musí brnět uši. Tisíce a tisíce otázek. Co když upadnu? Co mám dělat na střelbě? Co když neuvážu uzel? Vše jsme s nimi již probírali, ale vše je z hlavy pryč. Jsme na startovní čáře. Vpřed. Střelba – žádná sláva. Ostatní stanoviště nic moc. Nakonec hlídka zkušenějších dětí s číslem 13 doběhla na 8. místě a hlídka s číslem 16 na 15. místě.

Schůzky

Po branném závodě se scházíme jednou za 14 dní. Trávíme je venku procházkami nebo za špatného počasí v tělocvičně. Při první schůzce v novém roce nám vedoucí rozdaly básničky. Blíží se výroční valná hromada našeho sboru a my zde budeme recitovat.

Trénujeme příchod před posluchače a znovu a znovu opakujeme básničky, abychom je uměli nazpaměť a neudělali si ostudu.

Výroční valná hromada

Konala se opět v hostinci v Bystrém. Za přednes jsme dostali párečky a sladkou odměnu.

Schůzky

Do jarního kola s námi nepůjdou Benedikt Bareš a Kevin Sivák. Zůstalo nás deset dětí. To nás posílil ještě Michal Moravec z Dobřan. Paní vedoucí rozhodly, že shánět dalších nejméně 10 dětí na další družstvo nebudou, že to risknou jen s námi.

Od března se scházíme dvakrát týdně s tím, že vždy v úterý nám bude chybět Matěj Syrovátko, který má v úterý fotbal.

Začínáme od začátku, protože nové děti se musí učit vše, ty děti, které běhaly v loni, hodně věcí zapomněly, hlavně uzle. Jde to opravdu ztuha.

Když je venku špatné počasí, připravujeme se na zkoušky odbornosti preventista. Některé děti tuto odbornost složily již v loni. Letos budou skládat další, nově příchozí.

V aleji jsme nacvičovali štafetu CTIF, docela nám to jde. Jen ten běh, to je hrůza. Vojta s Kubou jsou cvalíčci a tak jim dá fušku rozpohybovat tělo. Prvňáčci mají krátké nožky a všichni dohromady dupou jako sloni. Učíme se běhat po špičkách, chvíli to jde, ale jak se na nás nikdo nekouká, rychle na špičky zapomeneme.

Nejtěžší disciplína je pro nás útok CTIF. Těch věcí, co je k tomu potřeba. Se stavěním překážek pomáhají dospělí.

Čištění koupaliště v Bystrém – 7.5.2011

Na tento den vyhlásil místní obecní úřad brigádu na koupališti. Jako každý rok jsme se zúčastnili. Děvčata myla okna u šaten a kluci sbírali spadané klacky ze stromů a nosili je na hromadu. Dospělí pak hromadu zapálili. Největším lákadlem pro nás však bylo mytí samotného koupaliště. Hasiči ze měli stříkačku a od rozdělovače rozvinuté dva proudy. Proudy vody před sebou hrnuly bahno a špínu k výpusti. Rýžovými kartáči na holích jsme drhli stěny koupaliště. My děti jsme se postupně u proudnic vystřídali. Toto nás nejvíce bavilo. Za odměnu jsme dostali k obědu guláš s rohlíkem, limonády a lízátka. Vydrželi jsme pracovat od 9 až do 13 hodin, ani se nám nechtělo domů. Dostali jsme všichni volné vstupenky na celý rok k návštěvě koupaliště. Doufáme, že bude pěkný rok a že je využijeme.

Beseda s panem rozhodčím

Dnes nás na naší schůzce navštívil pan Martinek. Byl zde z titulu rozhodčího disciplín. Povídali jsme si s ním o tom, za jaké prohřešky jsou trestné body. Čeho se máme vyvarovat, abychom tyto body nedostali. Zahrnuli jsme jej spoustou otázek a dotazů. Na všechny jsme dostali odpovědi.

Odbornost preventista

Dnes jsme se sešli v hasičské klubovně, abychom splnili další úkol z celoroční činnosti, a to odbornost preventista. Vše probíhalo formou otázek a odpovědí. Měli jsme ze všeho obavy, ale soustavnou přípravou pře zimu jsme vše zvládli.

Soustředění před “Třídenkou”

Paní vedoucí si nás svolaly na sobotu a neděli, abychom si procvičili během dvou dnů všechny disciplíny. Spali jsme v tělocvičně. Mezi disciplínami nás nechali, abychom se vyřádili s míčem, badmintonem a dalšími hrami. Měly pro nás program i navečer v tělocvičně. Docela jsme si to užili.

Schůzky

Šok! Na schůzku přijeli rodiče Kristýny Smolové s tím, že běhala po lese, zakopla a naštípla si kost v levém lokti. Našim paním vedoucím zatrnulo. Bez Kristýny je nás devět. Horší bylo, že běhala ve všech disciplínách. Vedoucí horečně přemýšlely, co s tím. Okamžitě musely přeházet děti v disciplínách. Na nacvičení máme ještě 4 schůzky. Vedoucí rozhodly, že budou ve čtvrtek, pondělí, úterý a ve středu. Nebudou trvat jednu, ale dvě hodiny. V pátek se již odjíždí.

Dnes jsme měli poslední schůzku. Vedoucí nám rozdaly teplákové soupravy, přijeli si pro nás rodiče, kteří dostali pokyny co máme mít všechno sebou. Vedoucí nám nakázaly – žádná kola, žádný fotbal a jiné nebezpečné sporty, abychom se toho pátku ve zdraví dožili. Tak doufejme.