Ročník 1996 – 1997

Jméno Bydliště Věk
Milan Hradecký Bystré 13
Tomáš Hradecký Bohdašín 14
Eva Martínková Bystré 12
Zdeněk Martínek Bystré 14
Miloš Paštika Dobřany 13
Jan Přibyl Bystré 15
Roman Rudolf Bačetín 14
Petr Ševc Sedloňov 14
Jiří Škoda Ohnišov 13
Daniel Tamchyna Dobřany 13

 A zase znovu !

 Připravujeme se znovu na závod požárnické všestrannosti, který se koná 19. 10. 1996 v Černíkovicích. Nenecháváme vše až na poslední chvíli, a začínáme ihned po skončení předchozího ročníku hry Plamen. Scházíme se každý týden i o prázdninách. Velice se nám věnuje Michal Dusílek, který s námi všechny tratě i běhá.

 Oslava 110 let sboru

 V rámci přípravy na nový ročník hry Plamen jsme se připravovali na ukázku požárního útoku CTIF, který jsme předvedli na oslavách 110 let založení hasičského sboru v Bystrém. Oslavy se konaly o pouti 25. 8. 1996, na náměstí. Celý den pršelo a to zkazilo naši náladu. Ale oslavy se přesto vydařily a i naše ukázky se líbily. Druhou ukázkou jsme měli se starou dětskou hasičskou stříkačkou na ruční pumpování.

 Závod požárnické všestrannosti

 Dne 19. října 1996 se uskutečnil Závod požárnické všestrannosti v Černíkovicích. Počasí nám celkem přálo. Umístili jsme se na 8. místě. Máme tedy co napravovat.

 Výroční valná hromada SDH

 My mladí hasiči jsme se zúčastnili 28. 12. 1996 výroční valné hromady SDH v Bystrém. Přednesli jsme zde všichni několik básní. Poté jsme si vyslechli referáty o úspěších našeho SDH.

 Trénujeme v hale

 Abychom mohli trénovat i v zimě všechny disciplíny hry Plamen, zajistil pro nás pan Dusílek halu bývalého JZD v Bačetíně. K tréninkům jsme se sjížděli pravidelně v sobotu.

 Plavání

 S Michalem Dusílkem jsme se domluvili, že budeme každý týden jezdit na plavání do bazénu v Dobrušce. Bylo to příjemné zpestření k přečkání zimních měsíců.

 Divadlo „ Turecká věž “

 Podobně jako v loňském roce, nastudovali i letos bysterští ochotníci přes zimu divadelní hru s názvem „ Turecká věž “. Mezi ochotníky je i hodně hasičů a hasiček, našich rodičů. V letošní hře dostali šanci zahrát si i tři mladí hasiči. Všem se hra velmi líbila.

Příprava na okresní kolo hry Plamen 1997

Nacvičujeme průběžně na okresní kolo hry Plamen 1997. Máme postavenou dráhu na CTIF na hřišti, další disciplíny nacvičujeme u zbrojnice. Náš kolektiv se rozrostl o Tomáše Kárníka z Bačetína, Zuzanu Ježkovou a Martinu Kafkovou z Dobřan.

 Osvobození Janova

 Jak je již každoročním pravidlem, že se zúčastňujeme v hojném počtu akce „ Osvobození Janova “, tak i letos jsme se zapojili přímo do akce jako  mladí janovští partyzáni.

Okresní kolo soutěže Plamen 1997

Soutěž okresního kola Plamen 1997 probíhala v Ličně za nevlídného počasí. Vedení kolektivu se proto rozhodlo nespat pod stany a denně dojíždět. Po jarní přípravě odjížděl kolektiv na soutěž s tajnou myšlenkou promluvit opět po tříleté odmlce do čelného umístění v soutěži. Stalo se však nečekané. Po standardních výkonech jsme získali v disciplínách čtyři první umístění, jedno druhé a v celkovém hodnocení dohnali ztrátu z podzimu a zvítězili s rozdílem 8 bodů na druhého v pořadí. Postupujeme do oblastního kola do Jičína.

Přehled výsledků

Disciplína Výkon Umístění
Závod pož. všestrannosti 33, 04 min. 6
Požární útok 33, 60 s 1
Štafeta 4 x 60 47, 80 s 1
Dvojice 57, 60 s 1
Džberová stříkačka 28, 40 s 1
Štafeta CTIF 84, 29 s 2
     
Celkem body   12

Oblastní kolo hry Plamen – Jičín

V soutěži se nám dařilo se střídavými úspěchy a celkově jsme obsadili 8. místo.

 Putovní tábor

 Pětidenní putovní tábor se uskutečnil ve dnech 13. – 17. srpna 1997. Byli jsme hosty u hasičů v Hrádku nad Nisou. Za hezkého počasí jsme vyjeli lanovkou na Ještěd. Další den jsme navštívili Drážďany, po kterých nás provázel bysterský rodák pan Sacher. Zittau – návštěva požárního útvaru. Chrastava – muzeum hasičské techniky. Polská strana Krkonoš – Sklárská Poreba. Pěkné počasí nás provázelo celým zájezdem. Děkujeme tímto sponzorům, díky kterým se tento zájezd mohl uskutečnit.