Pavel Macek Dobruška 16
Zdeněk Martínek Bystré 17
Daniel Tamchyna Dobřany 16

Český Krumlov

Společně s družstvem mužů jsme se zúčastnili soutěží „O pohár přednosty okresního úřadu“ v požárním útoku. Po deseti pohárových soutěžích jsme získali celkem 32 bodů a obsadili konečné 12. místo. Sezónu požárních útoků jsme zakončili v Českém Krumlově 2. 10. 1999, kde jsme svým osobním rekordem 26, 57 s obsadili celkové 22. místo mezi družstvy z Čech a Moravy.

Závod požárnické všestrannosti

Závod požárnické všestrannosti byl vstupem do nové sezóny dorosteneckých kolektivů. Po chybách ve střelbě a v určování věcných prostředků jsme se umístili na druhém místě, se kterým jsme příliš spokojeni nebyli. Doufáme, že vše doženeme v běžeckých disciplínách, které se budou konat v létě 2000.

Okrsková soutěž Sedloňov

Společně s muži a muži nad 35 let jsme se zúčastnili okrskové soutěže 14. a 15. okrsku v požárním útoku. Na tuto soutěž se sjelo 14 družstev mužů a 4 družstva žen. Po celkem vydařeném pokusu s časem 37, 02 s jsme obsadili druhé místo za našimi muži. Tato soutěž pro nás byla dobrou přípravou na okresní kolo.

Okresní kolo dorosteneckých kolektivů Malá Čermná

Na této soutěži nás čekaly tyto disciplíny: test z požární ochrany, běh na 100 m překážek, štafeta 4 x 100 m, požární útok.

V testu z požární ochrany, kterému jsme věnovali málo času v přípravě, pro nás nedopadl příliš dobře. Po sedmi chybách jsme byli na druhém místě. Následovali běžecké disciplíny, ve kterých jsme prokázali naši silnou stránku a zbývající běh na 100 m, štafetu 4 x 100 m a požární útok jsme vyhráli. Celkově jsme tedy zvýšenými výkony zvítězili a postoupili do oblastního kola, které se bude konat 10. 6. v Hradci Králové.

Oblastní kolo

Krajské kolo dorosteneckých kolektivů se konalo 10. – 11. června v Hradci Králové. Vše začalo v sobotu na stadionu VLA rozběhy na 100 m s překážkami. Za úporného vedra se nám příliš nedařilo, v této disciplíně jsme obsadili 6. místo. Poté následovali rozběhy štafet 4 x 100 m, kde jsme časem 71, 75 s obsadili 2. místo. V neděli ráno se pokračovalo závodem požárnické všestrannosti. V této disciplíně jsme obsadili až 8. místo, které zapříčinil vysoký počet trestných minut. Po následném kvizu, kde jsme nastřádali 15 trestných bodů, se naše vyhlídky na dobré umístění hodně vzdálily. Celá soutěž vyvrcholila požárním útokem, kde jsme časem 34, 08 s obsadili 4. místo. Po celkovém součtu jsme nakonec obsadili celkové 5. místo v oblastním kole. Tyto závody jsme nakonec zakončili příjemným koupáním v areálu Stříbrného rybníku, kde jsme také stanovali.