Jiří Tomáš Bystré 15

Závod požárnické všestrannosti

Závod pro nás skončil úspěšně. Obsadili jsme 1. místo.

Příprava na okresní kolo

Po úspěšném podzimním závodě jsme s jarem zahájili přípravy na okresní kolo dorostu, které se bude konat v Dobřanech. Pravidelně se scházíme na hřišti v Bystrém a trénujeme běh na 100 m. Spolu s družstvem mužů a žen nacvičujeme požární útok.

Okrsková soutěž

V sobotu 22. 5. 1993 jsme se zúčastnili okrskové soutěže požárních družstev, pořádané na hřišti v Bystrém. Soutěž probíhala v požárních útocích. Celkem se nám dařilo a obsadili jsme 3. místo mezi družstvy mužů.

Okresní kolo

V Dobřanech jsme se zúčastnili pro nás velmi úspěšné soutěže okresního kola dorostu. Spolu s námi soutěžilo 6 družstev dorostenců a jedno družstvo dorostenek. V soutěži se nám dařilo a ve všech disciplínách jsme obsadili 1. místo. Vítězstvím v soutěži jsme vybojovali postup do oblastního kola soutěže dorostu, která se koná v Letohradu.

Oblastní kolo

Letohrad nás přivítal špatným počasím a na start závodu požárnické všestrannosti jsme nastupovali v hustém dešti. Snad proto se nám v něm nedařilo. Bylo dobré, že jsme mohli přenocovat v chatce, kde jsme alespoň trochu oschli. Nedělní soutěže probíhali na stadionu v Letohradě již za lepšího počasí. V soutěžích jsme podávali výkon odpovídající první polovině soutěžních družstev a nakonec jsme obsadili 6. místo.

Okresní kolo soutěže v požárním sportu

Jelikož již všichni dosahujeme věkové hranice pro soutěže dospělých, byli jsme naším SDH přihlášeni do okresního kola mužů a žen. Soutěž se konala za slunečného počasí na stadionu v Týništi nad Orlicí. Soutěže se zúčastnilo 7 družstev mužů, 3 družstva žen a družstva s věkovou hranicí nad 35 let. V soutěži se nám dařilo a obsadili jsme první tři místa v běhu na 100 m v pořadí Jan Bartoš, Josef Ševc a David Moravec. Lepší štafeta zaběhla nejlepší čas v soutěži. Požární útok jsme dokončili v průměrném čase a celou soutěž vyhráli. Družstvo žen z Bystrého v O. h. obsadilo 2. místo. Postupujeme do oblastního kola požárního sportu konaného v Hradci Králové.

Hradec Králové nás přivítal slunečným počasím. Soutěže mužů v oblastním kole jsou již náročným změřením výkonnosti dobrovolných hasičů a jejich sportovní výkonnosti. Soutěž započala během jednotlivců na 100 m s překážkami. Každé družstvo bylo zastoupeno 8 členy z nichž časy 6 nejlepších se sčítaly. Podařilo se nám zaběhnout téměř u všech členů družstva nejlepší letošní výkony, přesto však celkový součet stačil pouze na 8. místo. Další disciplínou byla štafeta 4 x 100 metrů, ve které jsme podali výkon odpovídající tréninkovým časům a ten stačil jen na 9. místo. Vše však rozhodla a zamíchala disciplína pravdy – požární útok. Nastupovali jsme jako předposlední pokus po mnoha nezdařených před námi. Podařilo se nám předvést standardní útok s dobrým časem, celkově druhý v soutěži a ten nás vynesl na celkové 5. místo v soutěži o 6 setin vteřiny od místa čtvrtého. Celkové umístění je bezesporu úspěchem a dobrým závěrem soutěžení v letošním roce.