Ročník 2008 – 2009

Jméno Bydliště Věk
Lukáš Dyntar Janov 9
Ondřej Marek Janov 7
Karolína Marešová Bystré 6
Jakub Mencl Bystré 6
Richard Poul Bystré 8
Jaysen Scheepers Bystré 9
Ondřej Smola Bystré 8
Matěj Syrovátko Bačetín 7
Miloš Zahradník Janov 10
Pavel Zahradník Janov 8
Kevin Sivák Bačetín 7

Schůzky

Začínáme další ročník hry Plamen, ročník 2008 – 2009. Branný závod se koná 11.10.2008 ve Slatině nad Zdobnicí. Je to celkem brzy a nemáme dost času na trénování, ani počasí nám nepřeje a nemůžeme proto běhat venku.

Je stále špatné počasí, proto se scházíme v bývalé škole v Bystrém v hasičské klubovně. Trénujeme hlavně uzle, topografické značky a hasičskou disciplínu. Těšíme se ven na střelbu.

Scházíme se každé pondělí a středu. Stále opakujeme a opakujeme. Musí na nás být pohled k smíchu, neboť někdy uzle vážeme i s tkaničkami u bot. Jde to velmi ztěžka. Hlavně prvňáčci jsou ze všeho vykulení. Je toho na ně trošku moc. Samé nové informace.

Jdeme do finiše. Konečně se na nás usmálo i sluníčko. Využíváme hezkých dnů a běháme venku. Náš vedoucí Michal Stodůlka nás pěkně prohání. Každý den uběhneme asi 2 kilometry, abychom věděli jak daleko poběžíme a také abychom si uměli rozložit síly na závodě. Zítra máme volno a v sobotu jedeme.

Branný závod ve Slatině nad Zdobnicí

Již od rána je pošmourné počasí, mlha, zima a mrholí. Jedeme dvanáctsetrojkou a máme v autě veselo, vezou nás dorostenci jako řidiči. V druhém autě jede naše paní vedoucí. Je zima, ale my se honíme a tak je nám teplo. Počasí se zdá se umoudří, již přes mlhu prosvítá sluníčko. Začíná být teplo. Vybíháme se startovním číslem 11. První je střelba, z obou družstev sestřeluje 1 špalíček jen Miloš. My ostatní nic. To je tedy ostuda. Na dalších stanovištích se nám daří střídavě. Nemáme však pocit, že bychom byli zase tak špatní – napoprvé. Dobíháme celkem v pohodě. Když rozhodčí vyvěsili výsledkovou listinu, největší radost mají naše vedoucí. Jsme šestí. Celkem dobré umístění pro jarní kolo.

Po branném závodě jsme si vzali měsíc volno. Pak jsme se opět začali scházet jednou za 14 dní. První akce, na kterou se chystáme je výroční valná hromada v naší mateřské organizaci hasičů v Bystrém, která bude 10.1.2009 v hostinci v Bystrém. Vedoucí nám rozdali básničky a my se je učili zpaměti. Někteří z nás ještě neumějí číst, hlavně prváci.

Výroční valná hromada

Scházíme se hodinu před zahájením schůze, abychom si v klidu zopakovali nástup a básničky. Dostáváme mikrofon, aby nás bylo slyšet po celém sále. Když začne schůze, máme malé dušičky strachy. Před tolika lidmi jsme ještě nevystupovali. Přednášíme básničky společně se staršími dětmi. Máme velký úspěch. Dostáváme každý Kinder vajíčko. Dále pak párky jako odměnu. Po jídle si nás rozeberou domů naše maminky.

Schůzky

Opět se scházíme jednou za čtrnáct dní. Paní vedoucí nám vysvětluje disciplíny, které nás čekají v jarním kole. Na naše hlavy je toho moc.

Naše schůzky se uskutečňují v bývalé škole. Nás však více než disciplíny baví hraní Jetlalu, kotouly na žíněnce a přeskoky přes kozu. Paní vedoucí nás nechávají se proběhnout, říkají, že jsme skupina pěkně živých dětí. Takže naše první schůzky jsou spíše hodiny tělocviku.

Snažíme se pochopit způsoby vázání uzlů. I doma máme provazy na jejich vázání. I naše mamky se je učily, aby nás mohly doma kontrolovat. Úvaz na proudnici je pro nás velmi těžký. Víme, že ho nebudeme na jaře vázat všichni, ale umět ho můžeme. Bude se hodit zase na další branný závod.

Vítání nových občánků obce Bystré

Dnes jsme dostali další básničky, budeme je přednášet 22.3.2009 na vítání občánků v neděli. Na jejich naučení máme dost málo času, ale naše vedoucí nám daly básničky krátké, takže to bude hračka.

Schůzky

Od tohoto týdne se budeme scházet již dvakrát týdně. Je v tom však jeden háček. Schůzky budou v úterý a ve čtvrtek. V úterý se nebudeme scházet všichni, protože tři z nás hrají fotbal a to právě v úterý a v sobotu mají zápasy. Ve čtvrtek se scházíme většinou všichni.

Když je pěkné počasí, scházíme se již venku a pomalu probíráme jednotlivé disciplíny. Naše vedoucí nás testují, jak jsme rychlí a jak šikovní. Podle toho nás přidělují na posty, na které stačíme. Nacvičujeme dvojice, štafetu 4 x 60 m, štafetu CTIF.

Stále pobíháme kolem školy, kostela a hasičárny. Trénujeme kondičku.

Nácvik pokračuje. Paní vedoucí jsou celkem spokojené. Zatím jsme si nezkusili útok CTIF a požární útok. Na jejich nácvik je potřeba hodně překážek a pomůcek. Tak čekáme, kdy bude tyto disciplíny nacvičovat družstvo starších, abychom si je mohli zkusit také.

Tento týden nám nepřálo počasí. Vždy, když jsme měli mít schůzku začalo pršet.Tak jsme byli ve škole v hasičské klubovně. Tady nás to ale vůbec nebaví. Radši bychom byli venku. Procvičujeme uzle, technické prostředky.

Je úterý a počasí nám přeje. Dnes jsme si zopakovali disciplíny, které nám ještě moc nejdou. Mimořádně jsme se sešli všichni.

Dnes nás vedoucí vůbec nepotěšily. Lukáš onemocněl a na soutěž s námi nepojede. To je průšvih. Lukáš běhal ve všech disciplínách, a teď na poslední chvíli musí vedoucí zpřeházet některé posty v disciplínách, aby byl Lukáš zastoupen. Zítra odjíždíme na třídenku ve Voděradech. Hlásí špatné počasí a tak máme celkem obavy ze zimy a spaní přes noc ve stanu. Hlavně paní vedoucí.

Je den odjezdu na “třídenku”. Venku celý den prší a tak vedoucí rozhodly, že dnes nepůjdeme spát do stanu, ale zůstaneme přes noc v Bystrém v tělocvičně. Aby nám nebyla zima, zatopíme v kamnech. Ráno odjíždíme už v 6 hodin. To se nám nebude chtít vstávat. Doufáme, že se počasí alespoň trošičku umoudří.

Okresní kolo hry Plamen ve Voděradech

Na této “třídence” nám nepřílo počasí. Celé tři dyn pršelo a byla zima. Tentokrát se nám hodilo, že můžeme jezdit přespávat do Bystrého do tělocvičny. Paní vedoucí přes noc teplákovky vypraly, v sušičkách usušily, boty nechaly usušit na radiátorech, abychom mohli příští den běhat opět v suchém a čistém oblečení. Na soutěži se nám dařilo se střídavými úspěchy. Bylo znát, že Lukáš Dyntar a s ním i Pavlík Zahradník (ten onemocněl v den odjezdu) nám chyběli. Půjčovali jsme si na výpomoc děti z ostatních družstev (Provoz, Křovice).  Nakonec se nám docela líbilo, že jsme spali ve škole. Hráli jsme s vedoucími karty, hry aj. . Užili jsme si. Jen vedoucí měly každou noc pohotovost, protože Jakubovi bylo pokaždé špatně a maminka si pro něho musela po půlnoci vždy přijít, aby jej ráno opět přivedla před odjezdem. Pokoušela se o něj nějaká nemoc a nebylo jisté, zda neodpadne i on. Je to však bojovník a tak to s námi vydržel až do neděle, ale po odběhnutí poslední disciplíny vedoucí zavolaly jeho mamince a ta si pro něho přijela dřív. Celkově jsme se umístili na 11. místě.

Den bezpečnostních a záchranných složek – 12.6.2009 v Dobrušce

Výstavy záchranné techniky hasičů a policie se zúčastnilo 7 členů našeho družstva.

Dětský den v Bystrém

Dne 6.7.2009 pořádala kulturní komise při obecním úřade v Bystrém a Sbor jednoty bratrské v Bystrém dětský den pod názvem “Indiánská stezka”. Pořadatelé připravili dvacet pět stanovišť okolo místního koupaliště. Na každém stanovišti děti plnili různé úkoly. Zúčastnilo se 8 členů družstva.

Prázdninový výlet

Před “třídenkou” nám vedoucí slíbily, že pro nás připraví na prázdniny nějaký výlet. Svůj slib splnily. Dvacátého sedmého července pro nás naplánovaly další dětský den na bysterském koupališti. Tentokrát jej pořádal vedoucí kiosku pro děti z okolních vesnic. Začátek byl od 13 hodin. Byl zde skákací hrad a jiné atrakce. Užili jsme si pěkné odpoledne. Dalším programem tohoto dny byl výlet do ploského města Kudowa Zdroj a návštěva tamního bazénu s názvem Vodní svět. Tentokrát s námi jeli i naši rodiče a sourozenci. My mladí hasiči jsme jeli Š 1203. Ostatní jeli v osobních autech. Bazén je pěkný. Je zde tobogán, masážní trysky, vodní proudy aj. .Velice jsme si užili. Z bazénu se nám nechtělo, až když nám vedoucí slíbily, že po branném závodě tento bazén opět navštívíme. Po příjezdu do Bystrého jsme se najedli toustů a zalehli do spacáků v tělocvičně. Tentokrát jsme usnuli rychle.

Na 28. července vymyslely naše vedoucí další výlet, a to do minizoo v zámku v Častolovicích. Pan Martinek nás všechny vezl savienem. Byl to hezký výlet.