Ročník 1994 – 1995

Jméno Bydliště Věk
Miloš Čtvrtečka Sedloňov 14
Marian Kohoutek Sedloňov 13
Jana Martínková Bystré 14
Zdeněk Martínek Bystré 12
Bohuslav Pábel Bystré 14
Jan Přibyl Bystré 13
Karel Přibyl Bystré 14
Roman Rudolf Bačetín 13
Zdeněk Semerák Sedloňov 14
Radim Světlík Bystré 14
Romana Syrová Bačetín 14
Martin Ševc Sedloňov 14

 Oslavy Dobruška

Třetího září 1994 se v Dobrušce na hřišti za sokolovnou uskutečnily oslavy 120 let SDH Dobrušky, společně s 110 let SDH Pulice. Naši hasiči se také zúčastnili těchto oslav. Předvedli zde starou techniku, kterou doposud vlastní. Naše děti zde uvedli do provozu starou dětskou stříkačku. Oslavy se vydařily.

Znovu začínáme

 Dne 22. října 1994 se uskuteční závod požárnické všestrannosti v Lukavici. Letos chceme postavit dvě hlídky starších dětí a tak jsme se zapojili všichni. Dvakrát týdně se scházíme a procvičujeme vázání uzlů, pilujeme topografické značky, učíme se zdravovědu. Doufáme, že letos dopadneme lépe než v loni.

 Střelba

 Dnes je venku obstojné počasí, proto se naší vedoucí rozhodli, že dnešní schůzku budeme věnovat jen střelbě. Snažíme se střílet jak nejlépe to jde. Naše technika není zrovna nejlepší, ale špalíčky padají a to je dobře.

 Závod požárnické všestrannosti

 Závod požárnické všestrannosti se uskutečnil v Lukavici 22. 10. 1994. Bylo nesmírně větrné počasí a zima. Velká část trasy vedla lesem. Už střelba se nám nevyvedla. Zvolili jsme mírnější tempo a to jsme neměli dělat. Skončili jsme až na 13. místě.

 Valná hromada SDH

 Sedmého ledna 1995 se uskutečnila výroční valná hromada SDH. My – mladí hasiči jsme zde předvedli kulturní program sestavený z básní zimních a hasičských. Myslíme, že se líbily všem, i hostům z polského Lewina Klodského, kteří nás zde navštívili.

 Beseda o požární prevenci

 Beseda se uskutečnila 17. února 1995. Zúčastnilo se jí 10 dětí. Besedovali jsme o hlavních zásadách požární prevence, proč se provádí, a proč je důležité, aby byli dobrovolní hasiči v každé obci.

 Požární ochrana očima dětí 

 Jednoho dne nás svolala paní Martínková k sobě domů, a rozdala nám čtvrtky, pastelky a barvy. Všichni jsme se měli pokusit nakreslit obrázek s hasičským motivem. Jelikož je nás většina chlapců kreslili jsme hasičskou techniku. Ze všech obrázku jsme vybrali 5, které jsme zaslali do soutěže.

Odborky

Na další schůzce 14. dubna 1995 jsme splnili odbornost preventista – Čtvrtečka Miloš, Kohoutek Martin, Semerák Zdeněk, Ševc Martin. Jako kronikářka se zúčastnila Romana Syrová.

Cikánské toulky

Dne 29. 4. 1995 se konaly v Ohnišově „ Cikánské toulky “. Na jedné ze schůzek jsme se domluvili, že půjdeme v co největším počtu. Na trasu 15 km se nás vydalo 10 dětí. Každý si přinesl pamětní list, medaili a spoustu zážitků z pochodu.

 Nacvičujeme

 Každý týden se scházíme pravidelně ve středu a pátek na nácviky disciplín soutěže Plamen. I když jsme v branném závodě nijak zvlášť neuspěli, chceme předvést alespoň v Černíkovicích, kde se letos koná Plamen, že nejsme tak špatní. I když nemůžeme počítat s nejlepším umístěním, budeme se snažit uspět do 6. místa.

 Osvobození Janova

 Už se stalo tradicí, že dospělí obyvatelé vesnice připravují v prvních květnových dnech oslavy osvobození. Letos byli přípravy v plném proudu dlouho dopředu a my jsme nemohli nečinně přihlížet. Zapojili jsme se s plným nasazením. Oslavy se vydařili a my si znovu připomněli válku o které jen slýcháváme z úst našich dědečků a babiček. Zúčastnilo se 9 dětí.

 Mytí koupaliště

 Obecní úřad vyhlásil brigádu na mytí koupaliště. Protože i my chodíme rádi plavat, i hrát volejbal na přilehlém hřišti a máme rádi čistou vodu i prostředí, zapojili jsme se. Při omývání stěn bazénu a úklidu okolí jsme odpracovali 40 hodin.

 Okresní kolo hry Plamen 1995

Ve dnech 26. – 28. května 1995 se uskutečnilo okresní kolo hry Plamen v Černíkovicích.

Na tuto soutěž jsme jeli s přáním zlepši svůj výkon, který jsme předvedli v závodě požárnické všestrannosti. Třinácté místo bylo pro nás velkým strašidlem. Počasí se nám tentokrát moc nevyvedlo. V pátek  noc proběhla celkem v klidu. V sobotu dopoledne bylo slunečno. Když probíhala soutěž, svítilo sluníčko. Ve tři hodiny však začalo pršet a pršelo až do neděle. Déšť nám také vyplavil stany, takže další noc jsme se museli stěhovat do auta a sušších stanů. V soutěži se nám celkem dařilo. Štafeta 4 x 60 m – byli jsme na 1. místě. Dvojice také 1. místo, ve džberovkách 4. místo, požární útok 4. místo. Celkově jsme postoupili na 3. místo v celé soutěži. Měli jsme velkou radost. Martin Paštika se zúčastnil soutěže jednotlivců „ Běh na 60 m překážek “. Obsadil vynikající 1. místo z 35 startujících.

  1. ročník „ Mezinárodní soutěže mladých hasičů: Regionu Orlické hory “

O prázdninách jsme se scházeli dvakrát týdně, abychom si procvičili disciplíny soutěže CTIF.

Připravovali jsme se na 3. ročník mezinárodní soutěže mladých hasičů v disciplínách CTIF. Pozvali jsme do Bystrého další družstva z blízkého okolí. Pozvání přijala družstva z Valu, Olešnice, Kvasin, Dobrého a dvě družstva z Chlumce nad Cidlinou. Z Polska přijelo družstvo z Kudowy Zdroj. Ostatní pozvaná družstva se nedostavila. Družstvo z Polska přijelo už v pátek odpoledne. Nejprve se seznámilo s ubytováním na koupališti v chatkách. Pak zkoušelo na hřišti disciplíny. V sobotu dopoledne byli pozváni do hasičské zbrojnice v Dobrušce k profesionálním hasičům. Zde se seznámili s nejmodernější technikou. Soutěž probíhala v neděli na hřišti v Bystrém. Pozvaná družstva z Chlumce nad Cidlinou nám předvedla, jak se běhá soutěž na nejvyšší úrovni, neboť reprezentovala naši republiku v Itálii.

Umístění:

  1. Chlumec nad Cidlinou chlapci
  2. Chlumec nad Cidlinou dívky
  3. Bystré