2014

Okrsková soutěž v požárním sportu se konala 17. května na domácí půdě v Bystrém společně se soutěží seriálu Podorlické ligy. Do soutěže jsme zapojili soutěžní družstvo mužů a soutěžní družstvo dorostenců. Družstvo mužů obsadilo 4. místo, družstvo dorostenců 10. místo.  Okresního kola v PS, 1. června v Kvasinách se zúčastnilo družstvo mužů. V celkovém hodnocení obsadilo 2. místo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo 21. června v Jičíně a družstvo zde po boji obsadilo 3. místo. Kromě těchto soutěží se družstvo zapojilo do dalšího ročníku Podorlické ligy a obsadilo zde 3. místo v celkovém hodnocení.

Do soutěží hry Plamen jsme zapojili 1 soutěžní družstvo mladších a 1 soutěžní družstvo starších. Družstvo mladších se zúčastnilo okresního kola hry Plamen v Ještěticích, 23. – 25. května. Družstvo zde zaváhalo zejména v technických disciplínách a obsadilo celkové 5. místo. Družstvo starších se v přípravném období zapojilo do soutěží v Havířově (12. místo) a Jablonci nad Nisou. V okresním kole hry Plamen v Ještěticích se družstvu příliš nedařilo. Díky vyrovnaným výkonům ve všech disciplínách však zvítězilo a vybojovalo tak postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo ve dnech 7. – 8. června v Přelouči. Družstvo do soutěže vstupovalo ve značně pozměněné sestavě a náš sbor reprezentovali i závodníci z Provoze a Olešnice u RK. Změna sestavy se projevila negativně na výkonech a družstvo si ze soutěže odvezlo celkové 6. místo. Obě soutěžní družstva se zapojila do zahajovacího Závodu požárnické všestrannosti v Rokytnici v Orlických horách. Družstvo mladších obsadilo 3. a družstvo starších 4. místo. Dalšími společnými soutěžemi pak byly: Provozská uzlovka (mladší 5., starší 1. místo), pohár CTIF v Bystrém (mladší 2., starší 2. místo), pohár SDH v Houdkovicích (mladší 3., starší 1. místo), běh 60 m s překážkami v Kvasinách (mladší 9., starší 8. místo), pohár hasičské mládeže v Opočně (mladší 6., starší 3. místo), Čánecký pohár v Čánce (mladší 3., starší 1. místo), pohár SDH v Ledcích (mladší 5., starší 1. místo),  hasičské klání v Křovicích (mladší 4., starší 1. místo). Družstvo starších se zúčastnilo ZPV v Lukavici (3. místo). V celkovém pořadí Ligy hasičské mládeže okresu Rychnov nad Kněžnou obsadilo družstvo mladších 3. místo a družstvo starších zvítězilo. Činnost mladých hasičů byla rozšířena o sběr starého papíru.

Družstvo dorostenců se v tomto roce nezapojilo do okresního kola celoroční činnosti dorostu. Do nového soutěžního ročníku se zapojilo zahajovacím závodem požárnické všestrannosti v Rokytnici v Orlických horách, kde obsadilo 4. místo.

Členové sboru se zúčastnili oslav založení DHZ v Bystrém na Slovensku a setkání obcí Bystré v Janovicích, okr. Frýdek – Místek. Členové a členky oslavili v tomto roce kulatá životní jubilea. V tomto roce jsme se rozloučili se řadou dlouholetých členů a funkcionářů (František Štěpán, Václav Matuška, Josef Ševc).

Za akci “Hasičská školka” byl sbor oceněn 3. místem v anketě “Dobrovolní hasiči roku 2014”

V 31. prosinci bylo členem našeho sboru celkem 107 mužů, žen a dětí.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.