2009

Okrsková soutěž v požárním sportu se konala za deštivého 16. května v Olešnici. Do soutěže jsme zapojili dvě soutěžní družstva mužů. Družstvo A po problémech v požárním útoku obsadilo 4. místo, družstvo dorostenců skončilo celkově 3. . Obě družstva se zúčastnila okresního kola v Malé Čermné, 7. června. Družstvo A prošlo soutěží bez problémů a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Družstvo B obsadilo 3. místo. Krajské kolo se konalo 27. června v Jičíně.  Ani zde družstvo mužů nenalezlo přemožitele a postoupilo tak na mistrovství České republiky do Ústí nad Labem. V průběhu soutěže, která se konala od 18. do 20. září, se družstvo potýkalo problémy, které muselo několikrát řešit protestem. Náladu si zlepšilo 3. místem v požárním útoku. V celkovém hodnocení mistrovství pak obsadilo 6. místo. V tomto roce se družstvo nezúčastnilo žádné soutěže seriálu Podorlické ligy.

Do soutěží hry Plamen jsme zapojili 2 soutěžní družstva. Družstvo starších se zúčastnilo 3 přípravných soutěží před okresním kole hry Plamen. V Nízké Srbské a Bohdašíně obsadilo 2. místa a v Bílém Újezdě zvítězilo. Do okresní kola hry Plamen, které se konalo 29. – 31. května ve Voděradech vstupovalo družstvo z 1. místa po ZPV ve Slatině nad Zdobnicí. Soutěží prošlo hladce a jediné zaváhání připustilo ve štafetě požárních dvojic. Mohlo se tak radovat z vítězství a postupu do krajského kola. Toto kolo se konalo ve dnech 20. – 21. června na domácí půdě stadionu v Solnici a koupaliště v Bystrém. Za vydatného povzbuzování fanoušků vybojovalo družstvo po několika letech medailové umístění – 3. místo. V podzimní části nového ročníku hry Plamen družstvo obhájilo vítězství v ZPV, který se konal v Záměli, 10. října. Rovněž soutěž v běhu na 60 m překážek jednotlivců se družstvu vydařila. Obsadilo zde 1. – 4. a 6. místo. Kromě těchto soutěží se družstvo zúčastnilo i poháru hasičské mládeže v Opočně, kde obsadilo 5. místo. Družstvo mladších se zapojilo do celého ročníku hry Plamen. Potýkalo se však s problémy se sestavou. V okresním kole hry Plamen obsadilo 10. místo a stejné umístění získalo i v podzimním zahajovacím ZPV v Záměli. Obě dvě družstva se zapojila  do celoroční činnosti MH. Družstvo starších vyrazilo na výlet do lanového centra v Harrachově a družstvo mladších do bazénu v Kudowě Zdroji a zoologické zahrady v Častolovicích.

Družstvo dorostenců se zapojilo do jarních soutěží v okrskové soutěži v Olešnici. V okresním kole celoroční činnosti dorostu v Malé Čermné zvítězilo a vybojovalo si postup do krajského kola. To se konalo 20. června na stadionu v Solnici. Družstvo, které prošlo generační obměnou od začátku soutěže zaostávalo a v celkovém pořadí obsadilo 2. místo. V ZPV v Záměli pak družstvo zvítězilo. Kromě toho se několik členů družstva zúčastnilo soutěží v bězích na 100 m s překážkami jednotlivců.

Rok 2009 byl rokem, kdy se v České republice konala Mezinárodní hasičská soutěž. Poprvé v historii se jí zúčastnilo i družstvo mužů z našeho sboru. Během soutěže spíše sbíralo zkušenosti. Předvedlo bezchybný požární útok a poté úspěšně zvládlo i štafetový běh. V celkovém pořadí obsadilo družstvo 56. místo, tedy 4 .místo mezi družstvy dobrovolných hasičů ČR v kategorii mužů. Soutěže se rovněž zúčastnil jako dobrovolník Marek Duška z našeho sboru. Zkušenosti z ostravské soutěže pak družstvo využilo ve Svatováclavském poháru, který se konal 27. září ve Dvoře Králové nad Labem. Zde družstvo obsadilo 4. místo. Po soutěži ve Dvoře Králové nad Labem se družstvo obměnilo a zahájilo přípravu k postupu na další mezinárodní hasičskou soutěž, která se bude konat v roce 2013 v Itálii.

Členové sboru se zúčastnili výročních valných hromad v Lewině Klodzkém, Bystrém na Slovensku a Dobřanech. Dále jsme navštívili naše kolegy ve Vysokém Chlumci. Řada členů oslavila v tomto roce kulatá životní jubilea. Sbor po celý rok usiloval o získání vozidla pro účely sboru a rekonstrukci chátrající hasičské zbrojnice.

V 31. prosinci bylo členem našeho sboru celkem 117 mužů, žen a dětí.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.