Petra Voborníková Val
Marek Frelich Dobruška
Jan Franc Bystré

Závod požárnické všestrannosti – Černíkovice

Závod požárnické všestrannosti se konal 14. října v Černíkovicích. V naší kategorii jsme byli sami a tak o našem vítězství nikdo nepochyboval. Trať jsme zaběhli za 22 minut + 5 minut za nesestřelené špalíky.

Po několika letech budou v kategorii dorostenců soutěžit i jednotlivci a jednotlivkyně. V prvním měření sil obsadila Markéta Dyntarová 1., Petra Voborníková 3. a Jan Franc 4. místo.

Svatováclavský pohár v CTIF

Ve Dvoře Králové se konal Svatováclavský pohár v klasických disciplínách CTIF. Byl to náš první závod v disciplínách CTIF. Sešli se zde 4 družstva mužů a jedno družstvo žen. My jsme při naší premiéře skončili na 4. místě.

Okresní kolo dorostu

Jako každým rokem pořádal i letos SDH Kvasiny okresní kolo dorostu. Běželo se v neděli 13. května 2007. V kategorii dorostenců jsme byli jako jediní a kategorii dorostenek letos žádné družstvo z okresu nenastoupilo.

Soutěž 14. a 15. okrsku

V sobotu 19. května 2007 se sjeli soutěžní družstva ze 14. a 15. okrsku na I. kolo soutěží v PS do Dobřan. Štafeta se běžela na hlíněné dráze a požární útok na travnaté. Celkovým součtem časů z obou disciplín jsme zvítězili.

Okresní kolo v PS

10.června 2007 odjíždíme do Čermné nad Orlicí, kde se koná okresní kolo v požárním sportu. Po součtu čtyř časů z běhů na 100 m překážek, štafety a požárního útoku jsme se umístili na 2. místě a vydřeli si tak postup do krajského kola v požárním sportu, které se koná společně s Pardubickým krajem na stadionu v Pardubicích.

Krajské kolo dorostu

Krajské kolo dorostu se konalo ve Dvoře Králové 16. června 2007 společně s Pardubickým krajem. První disciplínou byly běhy na 100m překážek, které se nám podle našich představ nepovedli. Druhou byla štafeta 4 x 100 m, kterou jsme v prvním pokusu zaběhli za 68,88 s. a v druhém pokusu byla neplatná. Poté jsme psali testy, ve kterých jsme chybu neudělali a zbývala nám poslední disciplína, kterou byl požární útok. Jako minulý rok jsem ho pokazili, když se nám rozpojila hadice “B”a výsledný čas byl až 60 sekund. Na celkové umístění to naštěstí vliv nemělo, a tak jsme obhájili vítězství a vybojovali si naši účast na MČR, které se koná ve Zlíně.

Krajské kolo v PS

Krajské kolo dospělých se konalo v Pardubicích 23.6.2007 společně s Pardubickým krajem. Našemu družstvu chyběli závodníci, a tak jsme si museli půjčit dva běžce z Ohnišova. Na celkovém výkonu našeho družstva to bylo hodně znát a skončili jsme až na celkovém 6. místě.

MČR v Zlíně

Po tuhém boji jsme celkově zvítězili a vybojovali tak druhý titul mistra České republiky pro náš sbor.