2012

Okrsková soutěž v požárním sportu se konala 19. května v Olešnici. Do soutěže jsme zapojili soutěžní družstvo mužů a soutěžní družstvo dorostenců. Družstvo mužů obsadilo 3. místo, družstvo dorostenců 11. místo.  Několik jednotlivců se zapojilo do vloženého závodu v běhu na 100m s překážkami. Okresního kola v PS, 2. června v Pohoří se zúčastnilo družstvo mužů. Díky lepšímu pokusu v požárním útoku zvítězilo a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Krajské kolo se konalo 22. června v Hradci Králové  a družstvo si zde dalším vítězstvím vybojovalo účast na MČR. Mistrovství České republiky se konalo ve dnech 30. srpna. – 1.září v Uherském Hradišti. Družstvo doplněné o členy jiných SDH kraje obsadilo po vyrovnaných výkonech 7. místo. Kromě těchto soutěží se družstvo zapojilo do dalšího ročníku Podorlické ligy a obsadilo zde 6. místo v celkovém hodnocení. Na programu soutěžního družstva mužů nechyběly ani soutěže v bězích na 100 m s překážkami.

Do soutěží hry Plamen jsme zapojili 1 soutěžní družstvo mladších a 1 soutěžní družstvo starších. Družstvo mladších se zúčastnilo okresního kola hry Plamen v Jílovicích, 25. – 27. května. Družstvo zde obsadilo slušné 5. místo. Družstvo starších se v přípravném období zapojilo do soutěží v Nízké Srbské (8. místo) a Jevíčku (6. místo). V okresním kole hry Plamen v Jílovicích družstvo bojovalo od začátku soutěže o první příčku. Díky horšímu pokusu v požárním útoku obsadilo 2., postupové místo do krajského kola. Krajské kolo se konalo ve dnech 16. – 17. června v Novém Městě nad Metují. Zde se družstvu dařilo spíše v technických disciplínách, což znamenalo 7. místo v celkovém hodnocení. Obě soutěžní družstva se zapojila do zahajovacího Závodu požárnické všestrannosti na domácí půdě v Bystrém. Družstvo starších zvítězilo a družstvo mladších obsadilo 3. místo. Dalšími společnými soutěžemi pak byly: pohár hasičské mládeže v Opočně (mladší 9. a starší 4. místo), hasičské klání v Křovicích (starší 1. místo) a ZPV v Mezilesí (mladší 11. a 13. místo, starší 1. a 12. místo). Družstvo starších se zapojilo do kvalifikace na mezinárodní soutěž ve Francii, která se konala ve Skutči. Zde obsadilo 4. místo. 28. dubna proběhl 1. ročník poháru starosty SDH Bystré v disciplínách CTIF, kde obě soutěžní družstva zvítězila. Činnost mladých hasičů byla rozšířena o sběr starého papíru, Květinový den a zapojení do projektu 72 hodin pro neziskový sektor v Sedloňově.

Družstvo dorostenců se zapojilo do okresního kola celoroční činnosti dorostu v Pohoří. Po slabých výkonech obsadilo celkové 4. místo. Do nového soutěžního ročníku se zapojilo zahajovacím závodem požárnické všestrannosti v Bystrém, kde zvítězilo. Společně s družstvem mužů se družstvo dorostenců pouze dvou soutěží Podorlické ligy. V jejím celkovém hodnocení obsadilo 28. místo

Družstvo CTIF obsadilo 8. místo ve Vlčnovském poháru v disciplínách CTIF, který se konal 14. dubna.

Členové sboru se zúčastnili výročních valných hromad v Lewině Klodzkém v Bystrém u Poličky. Řada členů oslavila v tomto roce kulatá životní jubilea. Starosta sboru obdržel vyznamenání Královéhradeckého kraje za rozvoj IZS. Sbor usiloval o zahájení činnosti hasičské přípravky a obnovení tradice Her bez hranic.

V 31. prosinci bylo členem našeho sboru celkem 116 mužů, žen a dětí.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.