2017

Soutěžní družstvo mužů se v tomto roce zapojilo pouze do jedné postupové soutěže. Tou byla okrsková soutěž v Dobřanech. Zde družstvo obsadilo 9. místo. Okresního kola v požárním sportu v Dobrušce se družstvo nezúčastnilo. Po celý rok družstvo soutěžilo v nekompletní sestavě a přichází tak otázka dalšího fungování družstva. I přes tyto problémy obsadilo družstvo mužů 2. místo v celkovém hodnocení Podorlické ligy v požárním útoku 2017.

Do soutěží hry Plamen jsme zapojili 1 soutěžní družstvo mladších a 1 soutěžní družstvo starších. Družstvo mladších se společně s družstvem starších zapojilo do okresního kola hry Plamen v Ještěticích. V celé soutěži se mu dařilo, ale 7. místo v požárním útoku nestačilo na lepší než 2. místo. Družstvo starších vstupovalo do ročníku 2016 – 2017 v obměněné sestavě, což se projevilo na výsledcích celého roku. I v této sestavě vybojovalo v Ještěticích celkové 3. místo. V krajském kole hry Plamen jsme tedy letos neměli žádné zastoupení. Do nového ročníku hry Plamen vstoupila družstva ZPV v Olešnici v Orlických horách. Mladší zde skončili na 6. místě a družstvo starších přidalo místo 10. . Stejně jako v letech minulých se obě družstva mladých hasičů zapojovala do Ligy hasičské mládeže okresu Rychnov nad Kněžnou. Družstvo mladších obsadilo v celkovém hodnocení ročníku 2. místo a družstvo starších 5. místo.

Mladí hasiči se i v tomto roce zapojili do akce Ligy proti rakovině „Květinový den“ (6 535 Kč) a celostátní akce „Ukliďme Česko“.

Družstvo dorostenců vstoupilo do soutěžní roku 3. místem na okrskové soutěži v Dobřanech. V okresním kole soutěže dorostu v Dobrušce pak družstvo zvítězilo a mezi dospělými obsadilo 2. místo. Krajské kolo soutěže dorostu se konalo na stadionu v Hradci Králové. Zde družstvo po tuhém boji a bohužel i díky chybám obsadilo 3. místo. Společně s mladými hasiči nastoupili dorostenci do nového ročníku soutěží 1. místem v ZPV v Olešnici v Orlických horách. Díky jedné účasti v seriálu soutěží Podorlická liga zde družstvo obsadilo dělené 15. místo.

Členové a členky oslavili v tomto roce kulatá životní jubilea.

V 31. prosinci bylo členem našeho sboru celkem 113 mužů, žen a dětí.

Kompletní text výroční zprávy naleznete ZDE.