Představení kandidáta

Jmenuji se Michal Dusílek a jsem od roku 1989 členem SDH Bystré v Orlických horách. Během této doby jsem se ve svém mateřském sboru věnoval především práci s mládeží a péči o dostatečné finanční zajištění jeho činnosti. I díky mé práci dosáhly naše mládežnické kolektivy celé řady úspěchů, za které byl sbor mimo jiné dvakrát oceněn v anketě Dobrovolní hasiči roku. V rámci okresního sdružení jsem v uplynulém období působil jako člen výkonného výboru a odborné rady mládeže, kde jsem se věnoval nově vzniklé Lize hasičské mládeže a mimo jiné i vzdělávání vedoucích mládežnických kolektivů. A jak má vypadat náš hasičský okres? Sbory nejsou nevolníky a OSH nesmí být drábem, který na ně dohlíží. Naopak! OSH musí být pro každý sbor bez ohledu na jeho velikost a náplň činnosti servisním místem, které sboru pomůže uskutečňovat jeho činnost co nejlépe. Žádná činnost ve sborech nesmí být pro OSH méněcenná. V dnešní informační společnosti se má OSH zasazovat o maximální využívání moderních komunikačních technologií a bojovat proti přebujelé administrativě, která zejména v poslední době zasáhla každý, i ten nejmenší sbor. Okresní sdružení se také nemá bát ohradit se proti rozhodnutím, které jsou v rozporu se zájmy sborů. Ani stokrát schválená hloupost se nikdy nezmění na správné rozhodnutí a poplácávání se po zádech za to, jak nám to pěkně jde, okresnímu sdružení ani sborům k ničemu nepomůže.

Michal Dusílek, michal.dusilek@post.cz