Náš první den na kempu

Je pátek 9. července 2021 a začíná první den našeho prázdninového kempu, který organizuje Ministerstvo školství ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže.

Ráno za deštivého počasí jsme krátce po 8. hodině přijeli k bývalé škole u nás v Bystrém. Celý náš kemp jsme zahájili společnou svačinkou.

Pak nás už čekala matematika, fyzika, chemie a na ty mladší pestrobarevné papíry, lepidlo a nůžky. Zopakovali jsem si výpočet objemu kvádru, válce a krychle. Vyrazili jsme do zbrojnice, kde jsme si změřili velikost naší kádě na požární útok, průměry savic a hadic na požární útok.Z toho, co jsme naměřili, jsme spočítali množství vody, které se do hadic a savic vejde.

Po vyčerpávající práci byl výborný oběd, po kterém jsme se už chystali na cestu do Deštného v O.h. . Když jsme dorazili na místo, šli jsme na výlet po Deštném. Cestou jsme si všímali zvláštností obce v chráněné krajinné oblasti. Naše obec totiž v chráněnné krajinné oblasti není.

Síly jsme doplnili chutnou svačinkou, tak jako je u nás již zvykem.

Po návratu do naší školy na nás už čekaly palačinky s džemem a nutelou. Jenom polévka nás moc nezaujala.

Na večer nám zbyla už jenom zábava.

Zítra nás čekají hasičské disciplíny a pátrání po požárních hydrantech v naší obci.