Třetí den našeho společného kempu

Třetího dne ráno jsme se po snídani vydali do světa fyziky a mikropočítačů.

Vyzkoušeli jsme si naprogramovat mikropočítač micro:bit a naučili ho reagovat na tlesknutí rozsvícením displeje a hrát různé tóny a melodie.

Pak jsme se seznámili s 3D tiskem. Vytvořili jsme si 3D nápis, který jsme večer na tiskárně vytiskli.

Odpoledne jsme vyrazili na výlet do Orlických hor. Čekaly na nás Orlické Záhoří, Neratov, Bartošovice v Orlických horách a Rokytnice v Orlických horách. Mezi těmito obcemi jsme se pohybovali pomocí GPS šipkované.

Orlické Záhoří – nabíjecí stanice pro elektrokola, kostel Sv. Jana Křtitele, přechod do Polska přes Divokou Orlici.

Neratov – kostel p. Marie se skleněnou střechou a pivovar ve kterém nevaří 17 stupňové pivo.

Bartošovice v Orlických horách – hasičská nádrž, která na první pohled vypadá jako koupaliště.

Rokytnice v Orlických horách – pevnost, která se jmenuje Hanička a ne Annička ani Janička.

A jak naše šipkovaná dopadla?

Žlutá je dobrá, už je to tak! –  200 bodů

Terka a Elí –  200 bodů

Šmoulové –  400 bodů

Chcete si šipkovanou také zkusit?